Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Železný se vrací. V létě začne vysílat zpravodajská televize z24

Ekonomika

  12:32
V létě začne vysílat nová zpravodajská televize z24. Bude dostupná v rámci pozemního vysílání, prostřednictvím satelitu, kabelových sítí i internetu. Chce získat tří až čtyřprocentní podíl na denní sledovanosti, uvedl na tiskové konferenci vlastník 85 procent Pál Milkovics.

Bývalý ředitel TV Barrandov Vladimír Železný foto: MAFRA - David Neff

O licenci na vysílání chce z24 požádat Radu pro rozhlasové a televizní vysílání v příštích týdnech. Na rozjezd má z24 sto milionů korun od investičních fondů. Hlavní příjmy mají jít z prodeje reklamy, obrat k zisku očekává do tří let.

Kanál by měl odstartovat zhruba do tří měsíců. Proti zpravodajství České televize na ČT24 chce nová stanice podle vlastníka 15 procent Vladimíra Železného nabídnout větší razantnost zpravodajství a méně zatěžujících doplňujících informací okolo. Vedle vysílání má vzniknout bezplatný tištěný týdeník.

Vysílání televize bude během dne rozděleno do pěti segmentů. Celkově počítá se zaměstnáním 15 až 20 novinářů a celkem by měla mít kolem 50 zaměstnanců. Vedle novinářů mají obsah spoluvytvářet sami diváci.

„Televizní stanice jako by ignorovaly, co se událo v posledních 20 letech. Dnes na sociálních sítích na sebe všichni říkají všechno, tak proč by to neřekli nám a my to zprostředkujeme divákům,“ uvedl Železný. Někdejší spolumajitel a ředitel televize Nova a pozdější senátor a europoslanec Železný, kterého Senát i Evropský parlament vydaly ke stíhání za poškozování věřitele a daňové úniky, se pokusil o mediální comeback už v roce 2013. Stal se tehdy generálním ředitelem televize Barrandov, po pěti měsících byl ale v březnu 2014 z funkce náhle odvolán.

z24 bude provozovat společnost S&P Broadcasting, která vysílá kanály Mňam TV a Mňau TV zaměřené na vaření a domácí mazlíčky. Spustit chce i další kanály zaměřené na zdraví nebo domácí kutily.

Specializovaný zpravodajský kanál vysílá v Česku od roku 2005 Česká televize pod názvem ČT24. Loni v září spustila projekt se zpravodajskými videi internetová firma Seznam.cz. V letech 2008 až 2011 v tuzemsku vysílala zpravodajská televize Z1. Stanice patřila společnosti První zpravodajská, kterou vlastnila finanční skupina J&T.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...