Čtvrtek 30. června 2022, svátek má Šárka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Pařížské ulici se prodává dům. Jeho cena se může vyšplhat přes miliardu

Ekonomika

  12:15
PRAHA - Nejdražší pražskou ulici čeká rekordní realitní transakce. Hodnota nemovitosti, která sídlí v Pařížské ulici, se podle expertů pohybuje okolo jedné miliardy korun. Za tak vysokou částku se dosud žádná budova v této ulici neprodala. Většinu plochy historického domu tvoří byty, přízemí si pronajímají slavné francouzské značky.

Dům v Pařížské č. 15 je na prodej. Bude se zřejmě jednat o rekordní částku. foto: Google maps

Investorům, kteří disponují miliardovým majetkem, se naskytla příležitost vlastnit budovu v nejdražší pražské ulici. Historický dům v Pařížské číslo 15 je totiž na prodej. S informací přišel server iHned.cz. Podle odborníků údajně nebude nouze o zájemce, i přesto, že tady obchodníci platí největší nájmy v zemi.

Majitelem je člověk ze Saúdské Arábie

Prodej historického domu organizuje poradenská společnost Savills. Secesní dům už více než 20 let vlastní soukromá osoba ze Saúdské Arábie. I toto je důkaz, že se jedná o ojedinělou událost.

„Jedná se o prémiovou nemovitost, kterou jsou investoři schopni přeplatit,“ řekl pro HN Kamil Kosman, odborník na realitní financování a dlouholetý člen Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. 

Nyní je správná doba, aby CEFC prodala nemovitosti v Česku. Co všechno firma vlastní?

Dům číslo 15 v Pařížské má 2500 metrů čtverečních. Přibližně 70 procent plochy tvoří byty. V domě jsou podle informací HN byty hlavně pronajaté krátkodobě. Nový majitel by tak mohl mít v celkem krátké době volné ruce pro renovaci bytů. To mu následně umožní zvýšit nájem.

Mnohem zajímavější příjem může nový vlastník inkasovat z pronájmu nebytových prostor v přízemí. Podle Jana Kotrbáčka, partnera poradenské společnosti Cushman & Wakefield, platí obchodníci v této lokalitě za pronájem i více než 230 eur (přes 5800 korun) za jeden metr čtvereční měsíčně.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat