Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Už žádné bačkory! Tady jsou tipy na dárky pro dědečka

Ekonomika

  7:00
Každý rok nakonec pod stromeček pokládáte stejné balíčky. Ten s vlněnými ponožkami, s koňakem a jeden s detektivkou. Dejte dědečkovi letos vánoční dárek, který ho překvapí a potěší.

Co letos dědečkovi k Vánocům? foto: Shutterstock

  • Domácí pivovar (od 1 000 korun)

Už v lednu vás dědeček možná překvapí originálním domácím pivem, pokud mu letos pod stromeček nadělíte domácí mikropivovar. Kdo by také v době europiv rád neochutnal poctivé nepasterizované kvasnicové domácí pivo. Aby si dědeček uměl poradit s kvasnou nádobou, stáčečem a dalšími částmi mikropivovaru, nezapomeňte mu k dárku přibalit i knihu s návody a recepty.

Čtěte také první díl vanočního seriálu:

  • Meteostanice (od 400 korun)

Teploměr, tlakoměr, vlhkoměr, předpověď počasí, zobrazení fáze měsíce, světové časy a spoustu dalších funkcí nabízejí moderní meteostanice. Jedna z nich se může stát oblíbenou zálibou i vašeho dědečka. Jistě vám už v lednu bude hlásit nejnižší noční teploty a výhled na další dny.

  • Rybička (od 60 korun)
Pozlacený nůž typu 'rybička'

Který dědeček by ho neznal! Legendární kapesní nůž slaví velký návrat. Letos ho můžete nadělit pod stromeček v novém provedení v dárkové krabičce a s čepelí doplněnou vygravírovaným nápisem. nechte si na něj napsat třeba 'Našemu dědečkovi' - jistě se pak stane oblíbenou památkou. Pokud máte dědečka sběratele, můžete mu koupit i kousek z exklusivní edice z damascénské oceli či s pozlacenou střenkou.

  • Předplatné časopisu

Předplaťte dědečkovi časopis. Vyberte tématiku, která seniory nejčastěji zajímá - co třeba ten časopis o rybářství, zahradě či domácích mazlíčcích? Pokud se předplatné časopisu osvědčí, stačí ho každé Vánoce jen obnovovat a o vánoční dárek máte na roky vystaráno.

    • Let balonem (od 2 500 korun)
Darujte let balonem

Darování zážitku se stalo v posledních letech doslova vánočním hitem. Vyberte nějaký méně náročný i pro dědečka. Co třeba výlet v horkovzdušném balonu, kterého dobrodruha by takový dárek nepotěšil? Zárukou skvělé vzpomínky bude termín jarního letu nad rodným městem. Nebo vemte dědečka na výlet a domluvit let třeba nad Českým rájem či nad jihočeskými rybníky.

  • Rybářská výbava (od 700 korun)

Kdo už rybaří, jistě ocení nové pruty a háčky. Dědeček, který ještě k rybníku pravidelně nevyráží, si tak třeba najde nového koníčka. Dejte si ale pozor, co pod stromeček nakoupíte. Pokud dědeček ještě nerybařil, je lepší mu koupit sadu pro začátečníka. V případě, že už máte doma zkušeného rybáře, nechte si od pracovníka ve specializovaném obchodě představit novinky či doplňkové příslušenství.

  • Výlet

Pokud je váš dědeček abstinent, má strach z výšek, nerybaří, počasí ho nezajímá a časopisy nečte, pořád ho můžete poslat na výlet. Co aby vyrazil s vnoučaty třeba na karneval do Benátek? Cestu i s ubytováním pro jednu osobu pořídíte už za 1 700 korun.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!