Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Tipy na vánoční dárky: víme, co koupit teenagerovi

Ekonomika

  7:00
Pokud jste rodiče a vaše děti dospívají, máte to těžké celý rok. O Vánocích je to dvakrát horší. Co vybrat, abyste ratolest o svátcích potěšili? Přinášíme vám tipy na vánoční dárky, které by mohly pod stromečkem uspět.

Lidovky.cz radí, jaké dárky darovat k Vánocům teenagerovi foto: Lidovky.cz

  • Velká sluchátka (od 300 korun)

Velká sluchátka ocení snad každý puberťák. Jsou dostatečně v kurzu, takže s nimi snad nešlápnete vedle. Službu ale prokážete i sobě, nebudete muset poslouchat "nemožnou" hudbu, kterou má právě v oblibě váš syn či dcera.

  • Sedací pytel (od 900 korun)
Sedací pytel (ilustrační foto)

Sedací pytle jsou ideální pro odpočinek, ale vaše dítko se v něm může i učit, poslouchat hudbu, číst si nebo hrát hru na notebooku. Pytle jsou tvárné a tím, že jsou multifunkční se hodí i do menších pokojů. Když správně trefíte oblíbenou barvu, máte vyhráno.

  • Dotykové rukavice pro smartphony (od 130 korun)

Obyčejné rukavice by asi ocenil pod stromečkem málokdo. Ale rukavice, ve kterých se dá ovládat dotekový telefon nebo tablet v zimě ocení skoro každý. Rukavice pro chytré telefony stojí skoro stejně jako ty normální a stejně tak zahřejí. Nejen, že váš puberťák bude mít ruce v teple, ale nebude muset rukavice sundat ani když mu zavoláte.

Podívejte se na další díly vánočního speciálu:

  • Polaroid (od 1800 korun)

V digitálním věku se může polaroid jevit jako zbytečná investice. Instantní fotoaparáty ale mají něco do sebe. Fotky jsou hotové během pár minut a hodí se na různé akce. Polaroid nové generace je stylový dárek, který potěší všechny fotografické nadšence.

  • Falešné dioptrické brýle 
Falešné dioptrické brýle (ilustrační foto)

Možná se vám to zdá jako zbytečný dárek, ale brýle se dají pořídit za málo peněz a radost z nich může být větší než byste čekali. Vybírejte pokud možno co nejširší obroučky a divoké barvy. Falešné dioptrické se staly se oblíbeným módním doplňkem, který nosí i celebrity. Pokud váš syn či dcera sleduje módní trendy, nemohou brýle pod stromečkem chybět. 

  • Lístky na koncert oblíbené kapely

Dejte si na dárku záležet a zjistěte, co vás syn či dcera poslouchá. Lístky na zbožňovanou kapelu jsou ideálním tipem na vánoční dárek. Chybu samozřejmě neuděláte ani když koupíte CD. Oblíbeným hudebním nosičem jsou také vinyly. Gramofonové desky zažívají obrovský boom a pokud máte doma gramofon, nešlápnete s LP deskou vedle.   

Autoři: ,