Neděle 4. června 2023, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Další problém pro Twitter. Části jeho zdrojového kódu unikly na internet

Americký podnikatel Elon Musk (30. listopadu 2022) foto: Reuters

Části zdrojového kódu sociální sítě Twitter unikly na internet. Firma, kterou loni převzal šéf automobilky Tesla Elon Musk, se soudní cestou snaží získat informace o původci úniku.
  13:07

Uživatel jménem FreeSpeechEnthusiast zveřejnil na platformě Github různé části zdrojového kódu, uvádí soudní dokument. Uživatelské jméno patrně odkazuje na Muska, který se označuje za „zastánce svobody projevu“, ale od převzetí firmy prosadil několik zásadních změn ve fungování sítě, píše agentura Reuters.

Platforma Github spadá pod softwarovou společnost Microsoft a kód na žádost Twitteru už v pátek stáhla. Účet FreeSpeechEnthusiast podle Twitteru porušil autorská práva firmy.

Musk po převzetí Twitteru snížil počet zaměstnanců o více 70 procent, vyplývá z údajů, které na konci února uvedl list The New York Times. Sociální síť se po zmírnění požadavků na moderování obsahu potýká s odlivem inzerentů. Únik zdrojového kódu je tak pro Muska dalším problémem.

Miliardář a šéf Tesly o víkendu naznačil, že cena firmy od října, kdy ji převzal, klesla o více než polovinu. Zaměstnancům společnosti dal akciové garance v hodnotě 20 miliard dolarů (téměř 442 miliard korun). Za provozovatele sociální sítě loni zaplatil 44 miliard dolarů.

27. října 2022

Autoři: ,