Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Zloděje víc lákají rodinné domy než byty

Ekonomika

  21:00
PRAHA - Zloději se v Česku se zaměřují na rodinné domy třikrát častěji než byty, přitom největší pravděpodobnost vloupání do domácností je v hlavním městě. Naopak nejmenší riziko v tomto směru hrozí ve Zlínském a Pardubickém kraji. K bezpečnějším regionům patří i Olomoucký, Královéhradecký a Jihočeský kraj nebo Vysočina. Vyplývá to ze statistik ČSOB Pojišťovny.
Domovní zloděj (ilustrační foto)

Domovní zloděj (ilustrační foto) foto: Shutterstock

"Rodinné domy jsou větším lákadlem, protože je zde menší riziko, že si zloděje někdo všimne. V případě bytu jsou navíc pro zloděje obvykle jedinou možnou cestou dvoje dveře - vchodové a do konkrétního bytu, oboje většinou slušně zabezpečené," uvedl ředitel odboru pojištění majetku ČSOB Pojišťovny Jan Šepek.

ČTĚTE TAKÉ:

Rájem pro zloděje je Praha a Ústecký kraj

V Praze proti celorepublikovému průměru zhruba třikrát větší pravděpodobnost vyloupení jak rodinných domů, tak i bytů. Po Praze druhá nejméně bezpečná lokalita je Ústecký kraj, který v pravděpodobnosti vloupání do rodinných domů skončil na třetím místě a u bytů na druhém místě.

Absolutně nejvyšší počet loni vykradených rodinných domů ale připadá podle ČSOB na Středočeský kraj, kde je těchto domů v rámci ČR nejvíce.

Naopak nejnižší počet vloupání do bytů i domů byl loni podle pojišťovny, která pracovala i s policejními statistikami, v Pardubickém kraji, a to 208. Z toho většina připadla na vykradené vily. Jen o něco více vloupání do domácností, 221, bylo ve Zlínském kraji.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!