Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Demokraté před volbou prezidenta USA útočí na Aljašku a Facebook

  10:26
Demokratický kongresman Adam Schiff prohlásil, že Donald Trump je schopný vrátit Rusům Aljašku. Sponzor demokratů George Soros zase zaútočil na šéfa Facebooku Marka Zuckerberga.

Prezident první část projevu věnoval ekonomickým úspěchů. foto: Reuters

Myslel jsem si, že se budu věnovat bizarní kauze karikatury investigativního novináře a karikatury ministra dopravy, ale jak jsem sledoval její vývoj, dospěl jsem k názoru, že dotčené osoby by spíše než pozornost státních zástupců, policie či tajných služeb zasluhovaly laskavé, leč intenzivní péče sestry Ratchedové. Pomatenců a lidí zoufale toužících po slávě za každou cenu je dost nejen u nás, ale i v USA.

Demokratický kongresman za stát Kalifornie Adam Schiff (59) ve svém projevu v procesu sesazení amerického prezidenta (impeachment) vytáhl argument, který podle jeho představy musel přesvědčit i nejskalnějšího republikánského senátora, aby hlasoval proti svému prezidentovi. Schiff, který vystudoval Harvardovu i Stanfordovu univerzitu, prohlásil, že Donald Trump (73) má natolik nekontrolovanou moc, že je schopný vrátit Rusům Aljašku výměnou za podporu v letošních prezidentských volbách.

Silné výroky

Demokraté mají zjevně velké starosti, protože impeachment nevyšel, průzkumy veřejného mínění nevěstí nic moc proti Trumpovi, navíc přišla blamáž kolem počítání hlasů v primárkách ve státu Iowa, proto nikoho nepřekvapí, že jejich situace svádí k podobným silným výrokům. I když se vsadím, že vzhledem k předvolební hysterii a úrovni vzdělání většiny amerických voličů se najde mnoho z nich, kteří blábolu o Aljašce uvěří a dostanou strach, protože to říká kongresman dohlížející na činnost tajných služeb. Velký sponzor demokratů George Soros (89) si dává větší pozor, co říká.

Jeden z nejznámějších a nejcyničtějších spekulantů na světě tvrdě zajel do šéfa Facebooku Marka Zuckerberga, který podle Sorose spolupracuje s Donaldem Trumpem. „Facebook pomůže Trumpovi ke znovuzvolení a prezident na oplátku bude bránit Facebook proti regulátorům a médiím,“ napsal Soros koncem minulého týdne do pokrokového deníku New York Times. Zuckerberg podle agentury Reuters mluvil o nutnosti porazit demokratickou kandidátku Elizabeth Warrenovou, která chce Facebook rozdělit na menší firmy.

Demokraté mají zjevně velké starosti, protože impeachment nevyšel, průzkumy veřejného mínění nevěstí nic moc proti Trumpovi, navíc přišla blamáž kolem počítání hlasů v primárkách ve státu Iowa, proto nikoho nepřekvapí, že jejich situace svádí k podobným silným výrokům.

Soros tuto sociální síť kritizuje dlouho. Tvrdí, že neschopnost Facebooku zabránit sdílení dezinformací pomohla Trumpovi vyhrát volby v roce 2016 a že se totéž nejspíše podaří i letos. Facebook totiž odmítá v politické inzerci zkoumat, zda obsahuje fakta, či lži. Podle Sorose tím zvýhodní Trumpa. Při vší úctě k Sorosovi, je to slabota. Málo tvrdé, prostě takové měkké liberální bahno. Situace žádá najít na Trumpa něco mnohem tvrdšího. Co třeba takhle?

Trump poslal za Zuckerbergem svého vyjednavače s následující nabídkou, která se neodmítá. „Milá Cukrová Horo, vidím, že jsi pěkně naštvala moje evropské spojence. Léta u nich děláš byznys, vysáváš z tamních trhů těžké miliardy, ale daně do jejich státních rozpočtů platit nechceš. Uznej, že to tak dál nejde. Oni ten tvůj Facebook chtějí zdanit, čemuž rozumím, protože já bych udělal to samé.

Ale jelikož jsem americký prezident, mám nekontrolovatelnou moc, pomůžu ti. Zatlačím na šéfy evropských vlád, aby digitální daň zrušili, nebo alespoň snížili na směšné minimum. Neboj. Oni mne poslechnou. Proč? Radši se neptej! Hlavně nezapomeň pak poděkovat a zařiď, aby mne Facebook v kampani brutálně podpořil! A budu milosrdný: nebudeš muset akcie Facebooku odevzdat Putinovi!“

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat