Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Exministr dopravy Řebíček vlastní 33 procent Slavie

  4:43

Aleš Řebíček ČESKÉ POZICI potvrdil, že ve fotbalovém klubu drží třetinu akcií. Kromě něho vlastní 50,8 procenta akcií Natland a 16 ENIC.

Aleš Řebíček. foto: © ČTK, ČESKÁ POZICEČeská pozice

Do fotbalové Slavie vstoupil kromě společnosti Natland Group bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček. ČESKÉ POZICI potvrdil, že v klubu drží 33 procent. Řebíček o svém angažmá ve Slavii jednal celý minulý týden, vzhledem k citlivosti situace si nepřál tuto informaci zveřejnit. Natland Group má v klubu 50,8 procenta akcií, zbývajících 16 procent drží bývalý majitel sešívaných ENIC. Slavia dnes získala od ČMFS prvoligovou licenci.

Zatím se naplňuje prognóza ČESKÉ POZICE z konce dubna, že fotbalová Slavia bude zachráněna. Vršovický klub uspěl s odvoláním proti neudělení profesionální licence pro příští ročník první ligy. Licenční tribunál ČMFS v čele s předsedou svazu Ivanem Haškem dnes sešívaným licenci dodatečně udělil. Slavia tak bude moci i v další sezoně hrát nejvyšší soutěž.

Dramatickou situaci klubu z Edenu vyřešil vstup společnosti Natland Group, která na konci minulého týdne vyrovnala její dluhy ve výši asi patnácti milionů korun vůči hráčům, realizačnímu týmu a zaměstnancům klubu k poslednímu dni předešlého roku, uhradila také nedoplatky klubu vůči státu a prý předložila i vlastnickou strukturu Slavie a její finanční zajištění pro příští sezonu (rozpočet by se měl pohybovat přibližně ve výši 100 milionů korun, Natland přispěje asi 40 miliony). To vše chybělo v přihlášce Slavie na počátku května, kdy svaz v řádném termínu profesionální licenci potřebnou pro start v první a druhé lize klubu neudělil.

Slavia se proti verdiktu licenční komise před týdnem odvolala a ve spolupráci s investiční skupinou Natland Group, která převzala akcie údajného bývalého majitele klubu Antonína France a stala se dle svého tvrzení novým většinovým vlastníkem Pražanů, chybějící podklady doplnila.

Otázkou zůstává, jak dopadne řešení více než stomilionového dluhu vůči bývalému majiteli Slavie, společnosti ENIC. Ta je navíc přesvědčena, že o svůj podíl v klubu nikdy nepřišla. I když na trhu nadále kolují informace, že Natland momentálně jedná za silného finančního investora, mluvčí firmy Rostislav Starý pro ČESKOU POZICI uvedl, že „Natland Group kupuje Slavii pro sebe a z vlastních prostředků“.

Autor: