5. května 2008 14:03 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Akvaparky v německém pohraničí

Plavání | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plavání | foto: Alžběta Jungrová, Lidové noviny

Nacházíte se kousek od českoněmeckých hranic a rádi byste navštívili nějaký akvapark? Nebo jen plánujete výlet do Německa? Vybrali jsme několik německých akvaparků, do nichž se dostanete nejdéle za hodinu cesty po překročení českých hranic.

KURFIŘTSKÉ LÁZNĚ V AMBERGU
Doprava: Vzdálenost od hranic (od hraničního přechodu Rozvadov) je 75 kilometrů.
Skupinová doprava: Lze si zakoupit jednodenní zájezd, který nabízí cestovní kanceláře Levante. cz, TravelEsprit či Tina Travel a další.
Vstupné (přes cestovní kanceláře): za tři hodiny pro dospělého zaplatíte šest eur. Vstupenky na tři hodiny pro děti do 18 let za cenu tří eur.
Atrakce: skluzavka, vodní kanál, jeskyně s vlnobitím a s hudbou, parní lázně, jeskynní akvárium, sauna a solárium Zajímavost: Speciální střecha z fólie, která propouští sluneční paprsky a umožňuje koupání za každého počasí. Je možné se opalovat i v uzavřeném prostoru, a to díky této fólii, která propouští devadesát procent ultrafialových paprsků.

AKVAPARK WEIDEN
Aquapark- ilustrační foto.Doprava:
37 kilometrů od českých hranic (hraniční přechod Rozvadov)
Skupinová doprava: Některé cestovní kanceláře nabízejí návštěvu tohoto akvaparku v rámci jednodenního zájezdu mikrobusem. Jde například o výše zmíněnou CK Levante.cz.
Vstupné: Na 3 hodiny pro dospělého činí 6 eur. Vstupné na 3 hodiny pro děti jsou 3 eura.
Atrakce: tobogan, dravá řeka, perličkové koupele, termální voda

TERMÁLNÍ LÁZNĚ BAD FÜSSING
Pokud se rozhodnete si spíše odpočinout od všech toboganů, jsou tu pro vás termální lázně Bad Füssing. Nabízejí regeneraci a odpočinek v nádherném prostředí.
Doprava: 90 kilometrů od hranic (hraniční přechod Strážný)
Skupinová doprava: I v tomto případě máte možnost zakoupit si pobyt v těchto lázních od nějaké cestovní kanceláře: například od Travel Partners, Levante apod.
Atrakce: Celkem čtyři vnitřní a sedm otevřených bazénů s termální vodou, masážní trysky, perličkové koupele, vířivky, sauny. Teplota vody: termální voda v rozpětí 15 až 42 °C

ad

Najdete na Lidovky.cz