18. června 2009 20:47 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Alitalia se omluvila za to, že z její mapy zmizela Sicílie

Mapa Sicílie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mapa Sicílie | foto: Reprofoto

ŘÍM Italská letecká společnost Alitalia se omluvila za to, že její magazín rozdávaný cestujícím za letu obsahoval mapu, na níž chyběl středomořský ostrov Sicílie. Šéfredaktor časopisu to zdůvodnil tiskovou chybou a slíbil, že už se to nestane.

Že Sicílie na mapce chybí, si všimla jedna pozorná pasažérka, která měla na ostrov namířeno, a prozradila to italskému listu Corriere della Sera.

Šéfové cestovních kanceláří tvrdí, že to vážně poškodilo image Sicílie. Menší ostrovy jako Sardinie byly na mapě na svém místě.

Alitalia byla zprivatizována a obnovila provoz letos v lednu. Loni se v důsledku prohlubujících se ztrát, zostřené konkurence i neochoty odborů k ústupkům dostala do konkurzu. Než zbankrotovala, patřila více než 60 let státu.

Podle italského senátora Riccarda Villariho je politováníhodné, že po halasné reklamní kampani, provázející obnovení provozu aerolinií, následovaly "nepříjemné" chyby.

"Vydali jsme celou řadu publikací o krásách Sicílie a nikdy by nás ani nenapadlo vymazat ji z map Itálie," poznamenal k nepříjemnému nedopatření šéfredaktor magazínu.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz