Neděle 19. ledna 2020svátek má Doubravka -1 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
13. října 2017 6:18 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Češi si rádi připlatí za wellness, zájem o malé penziony opadá

Léčivá koupel - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Léčivá koupel - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

S přicházejícím podzimem rostou prodeje wellness pobytů. Rozhodně nejde o skromné zážitky. Češi si rádi připlatí za lepší služby. Nejžádanější jsou totiž čtyřhvězdičkové hotely s neomezeným wellness, případně přímo privátní služby. Díky velké poptávce jsou novinkou i last minute balíčky jako u klasické dovolené.

Prodeje ukazují, že zájem o wellness je již nyní o 25 procent vyšší než loni touto dobou. “Začíná opadat zájem o penziony se snídaní a vstupem do sauny a vířivky. Takové ty malé relaxační pobyty. Naopak největší zájem je o velké hotely - nejlépe čtyřhvězdičkové s polopenzí a krásným wellness. A to jak v Česku, tak i na Slovensku,” komentuje ředitelka Slevomatu Marie Havlíčková.

Co se doby relaxace týče, nejžádanější jsou pobyty na víkend, tedy na dvě noci. Standardem je neomezené wellness, nebo alespoň hodina privátních služeb, a polopenze. Nejrychleji se v tomto segmentu rozvíjejí pobyty s cenou od 5000 korun za víkend. “Pokud je v balíčku all inclusive, tak jenom velké plus. Takže jde do popředí luxus. Pokud je náplní balíčku takový servis, aby se zákazník o nic nemusel starat, tak jsou lidé ochotni utrácet o to větší částky,” doplňuje Havlíčková s tím, že k relaxu patří i klid, kteří zákazníci vyhledávají stále častěji.

Wellness (ilustrační foto)

„Mnoho zákazníků poptává i hotely, které nejsou určeny pro děti. Aby to byl opravdový relax. Jenže takových hotelů je málo, proto je těžké poptávku uspokojit,” uzavřela ředitelka Slevomatu.

Last minute wellness

Tahákem wellness pobytů je samozřejmě stylový hotel. To bývá jedno z klíčových kritérií při výběru. Posléze je lokalita a teprve pak rozhoduje cena. Není tedy asi překvapením, že lépe vybavené a stylově provedené interiéry bývají ve vyhlášených střediscích. Překvapivě v prezentaci wellness hotelů jsou hodně napřed na Slovensku.

Nicméně celkovou statistiku prodejů ovládá ČR - Krkonoše, Lipno, Šumava. Karlovy Vary, Františkovy Lázně - následuje Slovensko, nejvíce Tatry. Hned za nimi se umisťuje Maďarsko a Rakousko.

Zajímavostí a novinkou letošního roku je, že wellness pobyty se staly v posledních letech natolik populární, že hoteliéři se snaží maximálně využít své kapacity. Nově zavedli minute akce, tolik známé z klasických dovolených.

Lidovky.cz
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...