Neděle 24. ledna 2021svátek má Milena 2 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Češi si rádi připlatí za wellness, zájem o malé penziony opadá

Léčivá koupel - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Léčivá koupel - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

S přicházejícím podzimem rostou prodeje wellness pobytů. Rozhodně nejde o skromné zážitky. Češi si rádi připlatí za lepší služby. Nejžádanější jsou totiž čtyřhvězdičkové hotely s neomezeným wellness, případně přímo privátní služby. Díky velké poptávce jsou novinkou i last minute balíčky jako u klasické dovolené.

Prodeje ukazují, že zájem o wellness je již nyní o 25 procent vyšší než loni touto dobou. “Začíná opadat zájem o penziony se snídaní a vstupem do sauny a vířivky. Takové ty malé relaxační pobyty. Naopak největší zájem je o velké hotely - nejlépe čtyřhvězdičkové s polopenzí a krásným wellness. A to jak v Česku, tak i na Slovensku,” komentuje ředitelka Slevomatu Marie Havlíčková.

Co se doby relaxace týče, nejžádanější jsou pobyty na víkend, tedy na dvě noci. Standardem je neomezené wellness, nebo alespoň hodina privátních služeb, a polopenze. Nejrychleji se v tomto segmentu rozvíjejí pobyty s cenou od 5000 korun za víkend. “Pokud je v balíčku all inclusive, tak jenom velké plus. Takže jde do popředí luxus. Pokud je náplní balíčku takový servis, aby se zákazník o nic nemusel starat, tak jsou lidé ochotni utrácet o to větší částky,” doplňuje Havlíčková s tím, že k relaxu patří i klid, kteří zákazníci vyhledávají stále častěji.

Wellness (ilustrační foto)

„Mnoho zákazníků poptává i hotely, které nejsou určeny pro děti. Aby to byl opravdový relax. Jenže takových hotelů je málo, proto je těžké poptávku uspokojit,” uzavřela ředitelka Slevomatu.

Last minute wellness

Tahákem wellness pobytů je samozřejmě stylový hotel. To bývá jedno z klíčových kritérií při výběru. Posléze je lokalita a teprve pak rozhoduje cena. Není tedy asi překvapením, že lépe vybavené a stylově provedené interiéry bývají ve vyhlášených střediscích. Překvapivě v prezentaci wellness hotelů jsou hodně napřed na Slovensku.

Nicméně celkovou statistiku prodejů ovládá ČR - Krkonoše, Lipno, Šumava. Karlovy Vary, Františkovy Lázně - následuje Slovensko, nejvíce Tatry. Hned za nimi se umisťuje Maďarsko a Rakousko.

Zajímavostí a novinkou letošního roku je, že wellness pobyty se staly v posledních letech natolik populární, že hoteliéři se snaží maximálně využít své kapacity. Nově zavedli minute akce, tolik známé z klasických dovolených.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!