20. května 2013 15:43 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

OBRAZEM: V Berlíně otevřeli dům panenky Barbie

Návštěvnice si ve vile mohou vyzkoušet panenkovské šaty a prohlédnout si stovky panenek a dalších souvisejících předmětů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Návštěvnice si ve vile mohou vyzkoušet panenkovské šaty a prohlédnout si stovky panenek a dalších souvisejících předmětů | foto: Reuters

BERLÍN Otevření prvního domu Barbie v Evropě provázely protesty feministek. Interaktivní putovní výstava je umístěna v replice růžové vily Barbie v životní velikosti. Nachází se v berlínské Voltairestrasse a zabírá 2500 metrů čtverečních.

Návštěvnice si ve vile mohou vyzkoušet panenkovské šaty a prohlédnout si stovky panenek a dalších souvisejících předmětů. V interaktivních hrách se mohou setkat i s přáteli Barbie a jejími oblíbenými zvířecími mazlíčky.

Po berlínské premiéře by se expozice Dreamhouse Experience měla přesunout do dalších měst. Na Alexandrově náměstí v centru německé metropole se sešli protestující ženy i muži v křiklavě růžových šatech.

Vstup do domu

Vstup do domu

Dávali tak najevo svůj odpor vůči "modelkovskému" obrazu ženství, jak ho dívkám předkládají kultovní hračky od společnosti Mattel. Kritici však považují Barbie za "ikonu sexismu".

Lidovky.cz, ČTK