9. září 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Íránské město duchů, to je Kharanagh

Město duchů v Kharanaghu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Město duchů v Kharanaghu | foto: Klára Kutačová

Za hliněnou hradbou se ukrývá bludiště polorozbořených domů, ve kterém by se člověk mohl procházet třeba celý den.

K zachovalým částem města patří mešita s třesoucím se minaretem (v případě, že je přítomen muezín, který s ním zatřese). Z teras a plochých střech některých domů je výhled na zelená pole zavlažovaná rozsáhlou sítí kanálů navazujících na starý akvadukt, za nimiž je černá poušť a hory. Na pomezí polí a pouště stojí malá kruhová mešita s tyrkysovou kupolí.


Pohlednice z cest na větší mapě

Po cestě dolů k mešitě minete další ze zavlažovacích kanálů, malý rybníček a několik políček ohraničených starými pneumatikami. Pak už stačí jen podejít akvadukt a zahnout doleva a jste na místě. Mešita není nijak okázale zdobená ani přespříliš udržovaná, evidentně ale stále slouží místním rolníkům.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz


Klára Kutačová

Najdete na Lidovky.cz