Neděle 7. června 2020svátek má Iveta, Slavoj 18 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Ski areál Klínovec. S Neklidem za jeden provaz

Nejen počtem kilometrů sjezdovek, ale i počtem lanovek se Klínovec řadí na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nejen počtem kilometrů sjezdovek, ale i počtem lanovek se Klínovec řadí na... | foto: Tomáš Rucký/SNOWtour.cz

„Klínovcem cloumá Neklid“. To je aktuální motto největšího krušnohorského areálu, který se spojil s vedlejším areálem Neklid a staly se spolu tak největším lyžařsky propojeným střediskem u nás. Vrchol Klínovce se sněhem obalenými stromy i budovami vytváří lednovou sněhovou pohádku, která vládne samozřejmě i na sjezdovkách.

Na Klínovci tradičně začínáme na sjezdovce Jáchymovské, která se svými necelými třemi kilometry patří k nejdelším sjezdovkám u nás. Úvodní mírnou širokou pasáž vystřídá posléze červený profil a členitý charakter, a ten z této pisty dělá jednu z nejoblíbenějších sjezdovek na Klínovci.

Také další červené sjezdovky Pařezovka a Přemostěná jsou mým šálkem kávy – jsou rychlé, sportovně prudké a dlouhé, a tak uspokojí i výkonuchtivé lyžaře. Pařezovka se letos dočkala 20% rozšíření, takže oblouky můžete rozhoupat i do větších radiusů.

Nově je letos rozšířená také sjezdovka Dámská, která má nyní do šířky jednou tolik, takže se dojezd k lanovce o hodně zpříjemnil a začínající lyžaři tu mají i větší klid na vykružování svých pomalejších oblouků.

Nově je letos rozšířená také sjezdovka Dámská, která má nyní do šířky jednou...
Neklid je oproti Klínovci o něco menší, i tady se dá ale velmi sportovně...

Pomineme-li modrou Dámskou a Turistickou, jsou klínovecké sjezdovky vhodné spíš pro sportovně založené lyžaře, které nebaví celý den hoblovat jednu sjezdovku. Sportovní charakter tu podtrhuje i černá sjezdovka U Zabitýho, kde bývá i nejméně lidí, takže si tu užijete regulérní závodní pojezd.

Klínovec v kostce:

  • Vzdálenost z Prahy 1 hod 55 min
  • Celodenní skipas dospělí 790 Kč
  • Celodenní skipas děti (do 16 let) 630 Kč
  • Celodenní skipas senioři (nad 63 let) 710 Kč
  • Provozní doba lanovky 8:30 – 16:00
  • Webové stránky www.klinovec.cz
  • Parkování bezplatná parkoviště pod Dámskou sjezdovkou a u nástupu lanovky Prima Expres

S připojením Neklidu se celkový počet sjezdovek nafouknul o dalších 10 km, takže teď se tu můžete sklouznout celkem na 31,5 km sjezdovek, což je nejvíc v ČR. Spojovací sjezdovku na Neklid najdete po pravé straně na startu Jáchymovské sjezdovky, přípojka zpět na Klínovec z Neklidu pak finišuje u nástupu lanovky Prima Expres.

Neklid je oproti Klínovci o něco menší, i tady se dá ale velmi sportovně zalyžovat, protože sjezdovky převážně červenají. Zatímco v horní pasáži jde o široké carvovací pláně, ve spodní části se se sklonem přitvrdí a pisty se zúží.

Jednou z předností Neklidu je aktuálně velmi pěkně připravený snowpark, který se vyznačuje slušnou délkou i šířkou.

Pro děti se na Klínovci nabízí vyžití na dojezdu Jáchymovské sjezdovky v dětském parku Primáček u Huga, kde se mohou projíždět ve slalomu ze zvířat nebo z podjížděcích branek a na svah je vyváží pojízdný koberec. V rámci lyžařské lekce nebo s platným skipasem je vstup zdarma, jinak se platí 50 Kč na půl dne.

Rychlé občerstvení nabídne několik kulatých aprés ski stanů u nástupních i výstupních stanic lanovek, obědové menu hledejte například v restauraci Pod Pařezem na dojezdu Pařezovky nebo v restauraci U Staré Lanovky na startu Jáchymovské, kterou tu navštěvujeme nejraději. Je sice prostorově menší, za to velmi útulná a jídlo nám tu vždy chutnalo. Vybírat se tu dá například z houbového rizota (155 Kč), špaget carbonara (150 Kč) nebo lososa na bylinkovém másle (195 Kč).

Nejen počtem kilometrů sjezdovek, ale i počtem lanovek se Klínovec řadí na přední příčky u nás. Na vrchol tu vyváží celkem 4 sedačkové lanovky, z nichž jsou dvě zastřešené, což jinde v Čechách není.

Také další červené sjezdovky Pařezovka a Přemostěná jsou mým šálkem kávy – jsou...
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...