29. května 2017 6:33 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

NOMÁDI: Od Atlantiku ke Středozemnímu moři po GR 11

Údolí Río Aragón Subordán | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Údolí Río Aragón Subordán | foto: Luděk Sztefek

Chcete-li nějakou zemi dobře poznat, zapomeňte na dopravní prostředky a jděte pěšky. Trocha nepohodlí je vyvážena nezapomenutelnými zážitky, výhledy, nad kterými se tají dech a v neposlední řadě zlepšením fyzické kondice.

Na cestu známou jako GR 11, která vede od Atlantického oceánu přes Pyreneje až ke Středozemnímu moři, jsme vyrazili 1. července 2016. Putování nám zabralo 39 dní a 40 nocí. Ušli jsme asi 830 kilometrů s celkovým převýšením 94 000 metrů. Zakusili jsme všechny rozmary počasí - vedra k padnutí, mlhu, déšť, sníh, bouře i krupobití. Ztratili jsme zhruba 25 kilogramů tělesné hmotnosti.

Hledáme nomády nového věku!

Máte podobné zážitky, cestujete podobně zajímavým vozem a máte pěkné fotky?

Napište nám na internet@lidovky.cz. Do předmětu napište Nomádi.

Vedle nesčetných stád krav, ovcí, koní a koz jsme viděli liščí mládě, obří mloky, orly, sviště a ještěrky, kamzíky, žáby a supy. Vždycky jsem si myslela, že noční obloha je nejkrásnější za úplňku. Není to pravda. Když Měsíc nesvítí, vyniknou i méně jasné hvězdy a je jich tak aspoň dvakrát tolik. A když máte štěstí, stejně jako my někde mezi Andorrou, Španělskem a Francií, kdy nebe neruší světla z měst, uvidíte Mléčnou dráhu v celé své kráse.

Barranco de Vallibierna
Faro De Higuer
Vendula Říhová