Pondělí 25. května 2020svátek má Viola 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Na brněnský veletrh Go přijedou tři cestovatelé z projektu serveru Lidovky.cz Nomádi

Nomádi (ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nomádi (ilustrační snímek) | foto: Vojtěch Lavický

Brno Na brněnský cestovatelský veletrh Go, který se uskuteční od 17. do 20. ledna, přijedou tři cestovatelé z projektu Nomádi. Vystaví svá auta a budou vyprávět příběhy z cest. Jde o lidi či skupinky, kteří cestují z běžného pohledu ne úplně standardně. Jezdí do zemí a na místa, kam by to většinu populace nenapadlo, nemívají jasný itinerář a obvykle jsou jejich náklady minimální, sdělila mluvčí veletrhů Go a Regiontour Karolína Křenková.

V Brně se objeví IT specialista Vojtěch Lavický, který objel svět na motorce, filmař Petr Kašpar, který jel se skupinou vodáků po vlastní ose do Indie, a Tomáš Málek, který objel v obytné dodávce severovýchodní Turecko.

Koho představí nomádský stánek serveru Lidovky.cz:

Vojtěcha Lavického -  Živil se jako IT specialista, ale zjistil, že víc jej baví cestovat. A to za řídítky motorky. Výsledek? Cesta kolem světa. Na české poměry ojedinělá expedice, která začala i skončila v Brně. Dnes provozuje stránkywww.nomadist.cz

Petra Kašpara – cestovatele a filmaře, který se zúčastnil řady expedic. V rámci expedice Alaknanda (2006) cestovala výprava českých vodáků pod jeho vedením po vlastní ose do Indie. Natáčel i na Kavkaze společně s nevidomým horolezcem Janem Říhou, kde vystoupili  na nejvyšší vrchol Ruska (Evropy) – Elbrus. Petr Kašpar představí obytnou nástavbu na pick-up vlastní konstrukce.

Tomáše Málka – který bude vyprávět o cestování po severovýchodním Turecku obytnou dodávkou. Do oblasti zatím podnikl dvě cesty a to v letech 2000 a 2010. V rámci expozice bude vystavena dodávka Mitsubishi L300 s doma vyrobenou obytnou vestavbou. Vůz mimo Turecka projel Bosnu a Hercegovinu, Itálii či německé Alpy.

„Velkým lákadlem nomádské expozice budou opět vozy, v nichž nomádi svoje cesty podnikají. Jsou propracované do posledního detailu tak, aby v něm cestovatelé mohli podniknout svoji plánovanou cestu, ale často také pracovat,“ řekla Křenková. Například Málek, cestovatel po Turecku, ukáže dodávku s doma vyrobenou obytnou vestavbou. Stejně tak si udělal vlastní nástavbu filmař Kašpar. „Lavického přestala bavit jeho práce, tak jel kolem světa,“ uvedla Křenková.

Petrova několikadenní společnost, aneb přátelství na celý život!

Petrova několikadenní společnost, aneb přátelství na celý život!

S projektem Nomádi přišel server Lidovky.cz a první text se na webu objevil v květnu 2017. Od té doby je v rubrice několik desítek textů, které mají za cíl představit cestování z dobrodružnější stránky a ukázat, že cestováním lze strávit velký kus života.¨

Hora Artesonraju tvoří téměř dokonalou pyramidu, která je celoročně pokryta...
Počasí se zde mění velice rychle a tak nezoufejte, že horu nevidíte. Stačí pár...

Řada z těch, kteří se v rubrice objevili, prodali majetek či jeho část, přestavěli si auto a vyrazili. „Míří na dlouhou dobu do míst, kam by běžného smrtelníka ani nenapadlo jet. Na Sibiř, do africké pouště, do míst, kde končí silnice. Cestování je jejich životní styl, o němž pak píšou na sociálních sítích, blozích a přednáší,“ uvedla Křenková. Češi podle vedoucího rubriky Nomádi Tomáše Málka patří k největším cestovatelům.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...