Pondělí 9. prosince 2019svátek má Vratislav 5 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
16. března 2017 6:28 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Areál Pelák. Na večerní lyžování do České Třebové

Sjezdovka Peklák, na kterou tu vyváží kotvový vlek, není žádná placka nebo... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sjezdovka Peklák, na kterou tu vyváží kotvový vlek, není žádná placka nebo... | foto: Tomáš Rucký/SNOWtour.cz

Areál Peklák je sice menším střediskem, jeho výhodou je ale spíš než kilometry sjezdovek strategické umístění bezprostředně u města Česká Třebová. Většina návštěvníků je tedy tvořena lyžaři z okolí, kteří si po práci i v běžný pracovní den rádi vykrouží nějaký ten oblouk na sjezdovce.

Také my jsme se rozhodli na Peklák vyrazit právě na večerní lyžování, a díky prodlužujícím se dnům jsme sjížděli sjezdovku za denního světla s červánky a o chvíli později i za tmy na osvětlené sjezdovce. Areál nabídne jednu krátkou modrou cvičnou sjezdovku, kde probíhá výuka nejmenších a jednu hlavní sjezdovku Peklák.

Peklák v kostce:

  • Vzdálenost z Prahy 2 h 19 min
  • Celodenní skipas dospělý 420 Kč
  • Celodenní skipas dítě (do 140 cm) 320 Kč
  • Celodenní skipas senior 320 Kč
  • Provozní doba střediska 9:00 – 19:00
  • Webové stránky střediska www.peklak.cz
  • Parkování zdarma na parkovišti pod nástupem na vlek

Sjezdovka Peklák, na kterou tu vyváží kotvový vlek, není žádná placka nebo příměstská louka, ale pěkně červená pista. Zatímco její horní třetina je velmi pozvolná, spodní dvě třetiny se přibližují klidně pěknému sportovnímu slalomáku a kratší i dlouhé oblouky se tu dají vykrajovat pěkně po hranách.

Pokud se zrovna nebudete soustředit na technické provedení oblouku, klidně se pokochejte červánky nad Třebovou. Otevírací doba je nově od 27.2. v kuse od 9:00 do 19:00, takže na kopec můžete vyrazit hned po práci, bez čekání na zahájení večerního lyžování.

V hlavním zázemí Pekláku samozřejmě nechybí půjčovna lyží hned vedle parkoviště. Půjčovna je zároveň testcentrem letošních modelů značky Elan a denní zapůjčení testovacího modelu vyjde na 400 Kč. Pokud se spokojíte se staršími modely, stojí klasické zapůjčení lyží na den 200 Kč.

Areál Peklák je sice menším střediskem, jeho výhodou je ale spíš než kilometry...
Areál nabídne jednu krátkou modrou cvičnou sjezdovku, kde probíhá výuka...

S půjčovnou lyží je propojený i servis, kde se pracuje se stroji Wintersteiger. Pokud nejsou návaly, lyže vám tu oservisují klidně na počkání. Kompletní servis, tedy broušení skluznice na kameni, broušení hran na brusném papíru, voskování a vyleštění vyjde na 320 Kč.

K občerstvení se nabízí bufet s venkovním i vnitřním posezení přímo u pokladen. V nabídce bývají rychlovky jako párek v rohlíku, utopenec, klobása nebo hranolky. Pro mlsaly je tu na výběr z různých sladkostí, od lentilek, přes tatranky, brambůrky až po ovocné pelendreky nebo „žužu myšky“. Nás tu zaujal pečený čaj s kousky ovoce a zkusili jsme meruňkový.na technické provedení oblouku, klidně se pokochejte červánky nad Třebovou. Otevírací doba je nově od 27.2. v kuse od 9:00 do 19:00, takže na kopec můžete vyrazit hned po práci, bez čekání na zahájení večerního lyžování.

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!