Pondělí 18. ledna 2021svátek má Vladislav -11 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Areál Pelák. Na večerní lyžování do České Třebové

Sjezdovka Peklák, na kterou tu vyváží kotvový vlek, není žádná placka nebo... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sjezdovka Peklák, na kterou tu vyváží kotvový vlek, není žádná placka nebo... | foto: Tomáš Rucký/SNOWtour.cz

Areál Peklák je sice menším střediskem, jeho výhodou je ale spíš než kilometry sjezdovek strategické umístění bezprostředně u města Česká Třebová. Většina návštěvníků je tedy tvořena lyžaři z okolí, kteří si po práci i v běžný pracovní den rádi vykrouží nějaký ten oblouk na sjezdovce.

Také my jsme se rozhodli na Peklák vyrazit právě na večerní lyžování, a díky prodlužujícím se dnům jsme sjížděli sjezdovku za denního světla s červánky a o chvíli později i za tmy na osvětlené sjezdovce. Areál nabídne jednu krátkou modrou cvičnou sjezdovku, kde probíhá výuka nejmenších a jednu hlavní sjezdovku Peklák.

Peklák v kostce:

  • Vzdálenost z Prahy 2 h 19 min
  • Celodenní skipas dospělý 420 Kč
  • Celodenní skipas dítě (do 140 cm) 320 Kč
  • Celodenní skipas senior 320 Kč
  • Provozní doba střediska 9:00 – 19:00
  • Webové stránky střediska www.peklak.cz
  • Parkování zdarma na parkovišti pod nástupem na vlek

Sjezdovka Peklák, na kterou tu vyváží kotvový vlek, není žádná placka nebo příměstská louka, ale pěkně červená pista. Zatímco její horní třetina je velmi pozvolná, spodní dvě třetiny se přibližují klidně pěknému sportovnímu slalomáku a kratší i dlouhé oblouky se tu dají vykrajovat pěkně po hranách.

Pokud se zrovna nebudete soustředit na technické provedení oblouku, klidně se pokochejte červánky nad Třebovou. Otevírací doba je nově od 27.2. v kuse od 9:00 do 19:00, takže na kopec můžete vyrazit hned po práci, bez čekání na zahájení večerního lyžování.

V hlavním zázemí Pekláku samozřejmě nechybí půjčovna lyží hned vedle parkoviště. Půjčovna je zároveň testcentrem letošních modelů značky Elan a denní zapůjčení testovacího modelu vyjde na 400 Kč. Pokud se spokojíte se staršími modely, stojí klasické zapůjčení lyží na den 200 Kč.

Areál Peklák je sice menším střediskem, jeho výhodou je ale spíš než kilometry...
Areál nabídne jednu krátkou modrou cvičnou sjezdovku, kde probíhá výuka...

S půjčovnou lyží je propojený i servis, kde se pracuje se stroji Wintersteiger. Pokud nejsou návaly, lyže vám tu oservisují klidně na počkání. Kompletní servis, tedy broušení skluznice na kameni, broušení hran na brusném papíru, voskování a vyleštění vyjde na 320 Kč.

K občerstvení se nabízí bufet s venkovním i vnitřním posezení přímo u pokladen. V nabídce bývají rychlovky jako párek v rohlíku, utopenec, klobása nebo hranolky. Pro mlsaly je tu na výběr z různých sladkostí, od lentilek, přes tatranky, brambůrky až po ovocné pelendreky nebo „žužu myšky“. Nás tu zaujal pečený čaj s kousky ovoce a zkusili jsme meruňkový.na technické provedení oblouku, klidně se pokochejte červánky nad Třebovou. Otevírací doba je nově od 27.2. v kuse od 9:00 do 19:00, takže na kopec můžete vyrazit hned po práci, bez čekání na zahájení večerního lyžování.

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...