Sobota 28. listopadu 2020svátek má René 3 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Severská zima a cestovatelské přednášky. Kam vyrazit?

Souostroví Lofoty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Souostroví Lofoty. | foto: Petr Homolka, Lidové noviny

Cestovat můžete i prostřednictvím přednášek, fotografií a různých akcí. Ty nejlepší na měsíc leden a začátek únoru pro vás vybrala redakce cestovatelského portálu HedvábnáStezka.cz. Tady jsou:

Filmový festival Expediční kamera

(19. února - 5. dubna 2015)

Šestý ročník Expediční kamery opět představí filmy o cestování, dobrodružství a sportech v přírodě. Letos zavítá do 221 českých a slovenských měst. Na programu jsou filmy úspěšné na mezinárodních festivalech. Uvidíme přeplavbu Indického oceánu na veslici, humanitární výpravu skrz Himálaj, úžasné výkony světově úspěšného atleta Kiliána Jorneta či první českou slackline expedici na Island. Kompletní program a místa promítání najdete na webu www.ExpedicniKamera.cz.
(19. února - 5. dubna 2015)

Cestovatelské středy v Národním muzeu

(Národní muzeum, každou středu)

Cestovní kancelář Livingstone a Národní muzeum pořádají již šestým rokem cyklus promítání a besed s názvem Cestovatelské středy. Letos přednášky v atraktivním prostředí bývalého federálního shromáždění potrvají až do 10. června. Těšit se můžete na herce Tomáše Hanáka, kardinála Dominika Duku nebo třeba režiséra Jiřího Menzela. Podrobný program všech promítání najdete na www.cestovatelskestredy.cz.

Zimní festival severské kinematografie

(12 měst, únor 2015)
Na mrazivé příběhy z ledových plání či skandinávských metropolí vás již po páté zve zimní festival severské kinematografie, pořádaný Severským filmovým klubem. Festival tentokrát zavítá do dvanácti českých a moravských měst a nabídne celkem 30 filmů z 6 severských zemí – 7 švédských, 4 finské, 7 norských, 6 dánských, 2 islandské a 4 grónské. Uvedeny budou jak filmy nové, tak méně známé snímky staršího data výroby. Na přání diváků opět dojde i n aopakování některých úspěšných titulů z minulých ročníků. Nabídka bude pestrá i žánrově – od komedií, přes dramatické a dokumentární snímky až po detektivní příběhy a jeden horor. Přesný program v jednotlivých městech naleznete na www.sfklub.cz.

-

Filmový Festival španělských filmů LA PELÍCULA

(17.-28. února 2015)

Třetí únorový týden se již podesáté stane svátkem nejen pro všechny milovníky španělského jazyka a španělských filmů, ale letos potěší i fanoušky jednoho z nejznámějších španělských herců Antonia Banderase. Právě jemu je totiž věnovaná jedna ze sekcí nadcházející přehlídky španělsky mluvených filmů LA PELÍCULA. Festival proběhne v Praze, Brně, Ostravě a Hradci Králové od 17. do 28. února. Více na www.lapelicula.cz.

Promítání CK MUNDO

CK Mundo pořádá od října do listopadu zajímavá cestovatelská promítání v Praze, Hradci Králové a Ostravě. Přijďte si poslechnout vyprávění o Madagaskaru, Islandu, Íránu, Srí Lance nebo Patagonii. Více informací na webu CK.

ČTĚTE TAKÉ:

Podzimní a jarní promítání Kateřiny a Miloše Motani: Keňa a Gorily

Naše cesta povede tentokrát napříč Keňou. V hlavním městě Nairobi se podíváme do KIBERY- jednoho z největších slumů na africkém kontinentu. Již kousek za městem začíná PRAVÁ DIVOČINA, kde žije spousta divokých afrických zvířat. Přijímáme pozvání a ocitáme se v masajské vesnici, kde bojovní MASAJOVÉ ještě stále bydlí v chatrčích postavených z bláta a kravího trusu, pijí kravské mléko smíchané s krví. V parku TSAVO začínají první problémy s našim autem. Cestou se zastavíme ve starém městě MOMBASA, prozkoumáme tajemné opuštěné arabské město Gede. Celý den strávíme mezi obrovskými hejny růžových PLAMEŇÁKŮ. Vydáme se hledat nádherné a plaché černobílé opice GUARÉZY.

Za gorilami do Keni se můžete s autorskou dvojicí cestovatelů podívat na mnoha místech České republiky, najděte si na přesné termíny.

Dala jsem přednost rodině, říká v otevřené zpovědi čerstvá padesátnice Csáková

Ilona Csáková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Bez vytáček a věcně mluví o svých kulatinách, stejně jako o úspěších, pádech a podivných životních obdobích. Ilona...

ANALÝZA: Boj o Karabach popírá ideologii. Zajímavou roli hraje Izrael

Snímek ukazuje členy ázerbájdžánských ozbrojených sil střílejících... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nově rozdmýchaný ozbrojený konflikt mezi Arménií a Ázerbájdžánem je v mnoha lidových veřejných diskusích popisován jako...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!