Pondělí 25. května 2020svátek má Viola 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Ski areál Špičák. Ráj pro sportovní lyžaře a rozmanité podmínky

Špičák na Šumavě se těší velké oblibě především ze strany sportovních lyžařů,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Špičák na Šumavě se těší velké oblibě především ze strany sportovních lyžařů,... | foto: Tomáš Rucký/SNOWtour.cz

Špičák na Šumavě se těší velké oblibě především ze strany sportovních lyžařů, kteří vyhledávají členité nemonotónní sjezdovky, na nichž se neustále něco děje. Rok od roku klade Špičák důraz i na vyžití pro rodiny s dětmi, takže v areálu nechybí ani měřený slalom či populární funline.

Pro špičácké sjezdovky je charakteristická především jejich rozmanitost, protože jsou plné terénních zlomů, zatáček a padáčků, hluchý úsek se tu těžko hledá, takže při jízdě se rozhodně nudit nebudete. Jednou z nejoblíbenějších sjezdovek je červená „trojka“, kde se střídá prudší pasáž s mírnější, takže vždy máte dostatek času ukočírovat rychlost z padáku. Nejvýživnější je poslední úsek, tedy poměrně dlouhý sportovní slalomák, který je ale až po celé délce krásně přehledný.

O nic míň na zábavnosti nechybí ani vedlejší sjezdovce č.2, kterou můžete se zmíněnou trojkou v průběhu jedné jízdy kombinovat. Mým oblíbeným úsekem je tu rozhlehlé carvingové náměstíčko, které přijde hned po prvním terénním zlomu s padákem, takže do pokládání do oblouků získáte adekvátní rychlost.

Méně zkušení lyžaři se ze špičáckého vrcholu mohou spustit po trati č.1, která je sice ve svém začátku červeně značená a nepostrádá prudší padáčky, poslední dvě třetiny ale představuje pohodová modrá, která nabídne dost času na trénink nejen prvních oblouků.

Špičák v kostce:

  • Vzdálenost z Prahy 2 h 8 min
  • Celodenní skipas dospělý 660 Kč
  • Celodenní skipas mládež (roč. nar. 2000-2002) 575 Kč
  • Celodenní skipas dítě (roč. nar. 2003 – 2010) 465 Kč
  • Celodenní skipas senior (roč. nar. 1949 – 1957) 575 Kč
  • Děti do 6-ti let 20 Kč
  • Provozní doba střediska 8:30 – 16:00
  • Webové stránky střediska www.spicak.cz
  • Parkování zdarma, vedle sjezdovky, s pokladnou

Nejprudší sjezdovka Šance byla pro tající sníh v době naší návštěvy uzavřená, Spodní Šance ale frčela o sto šest. Právě Spodní Šance zve k návštěvě areálu i rodiny s dětmi a především začátečníky, protože sjezdovka je přívětivě mírná a velkoryse široká. Kdo má navíc soutěživého ducha, může se projet v měřeném slalomu v horní části sjezdovky.

Největším dětským tahákem Spodní Šance je ale její funline, tedy zábavná trať s terénními vlnami a zatáčkami, která v cíli okořeněná průjezdem sněhovým tunelem. Spodní Šance je pohodově dostupná po cvičném svahu přímo z centrálního parkoviště, takže se s dětmi nemusíte trmácet daleko.

Dlouhou tradici již o roku 1974 má na Špičáku tamní lyžařská škola, která kromě klasických každodenních lekcí nabízí i speciální víkendové kurzy. Děti, ale i klidně i dospělí jsou rozřazeni do družstev dle výkonnosti a během výuky lze využívat nedalekou sportovní halu pro odpočinek a stravování.

Na Špičáku se můžete občerstvit v restauracích Hanička nebo Blaženka u lanovky, v bufetech, z nichž je mým oblíbeným kiosek U Sekyrek s domácími dobrotami a příjemnou teráskou, nebo si můžete dopřát svařák či horkou čokoládu přímo na vrcholu Špičáku v lehátku s šumavskými panoramaty.

O nic míň na zábavnosti nechybí ani vedlejší sjezdovce č.2, kterou můžete se...
Největším dětským tahákem Spodní Šance je ale její funline, tedy zábavná trať s...

U nástupu lanovky nechybí moderní kompaktní zázemí s pokladnami, toaletami a pestře vybavenou půjčovnou lyží, kde si kromě sjezdových lyží můžete zapůjčit i běžky, freestylové snowboardy, saně, sněžnice a dokonce i fatbike. V případě potřeby si můžete zakoupit i drobné lyžařské vybavení, jako jsou helmy nebo brýle. Celodenní zapůjčení lyžařského kompletu pořídíte za 510 Kč.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...