Úterý 25. února 2020svátek má Liliana 6 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Šlapadla, vlny a teplá voda. U Balatonu jako u moře

Pláž vybíhající do jezera si turisté oblíbili | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pláž vybíhající do jezera si turisté oblíbili | foto: Alena Pecháčková, Lidovky.cz

Cestu k Balatonu jsme dlouho odsouvali. Částečně kvůli nedostatku času, částečně kvůli pocitu, že jsou mnohem zajímavější a hezčí místa, která stojí za to vidět. Letos jsme se k "maďarskému moři" vypravili a byli jsme překvapení.

Balaton je nekonečná procházka vodou, jdete pořád dál a dál a voda vám stále sahá po pas. Člověk si moc nezaplave, ale na osvěžení to stačí. Voda je příjemně teplá a dokonce čistá. Občas připlave labuť, kterou lidé vystresují tím, že se s ní chtějí vyfotit. Opravdovým překvapením ale byly vlny. 


Pohlednice z cest na větší mapě

Balatonu se právem přezdívá "maďarské moře", dovolená u jezera je srovnatelná s dovolenou v přímořském letovisku. Navíc pokud jedete z Česka autem, je to rozhodně kratší a příjemnější cesta než do Chorvatska či Bulharska.

Z měst kolem jezera jsme vybrali Siofók, kterému se říká "hlavní město Balatonu". Poznávacím znamením města je vodárenská věž, která stojí v centru na Náměstí svobody. Lázeňské město je také oblíbené kvůli Mezinárodnímu folklórnímu festivalu, který se odehrává každý rok začátkem července.

Labutě (ilustrační foto)

Na plážích narazíte na velké množství Čechů i Slováků. I přesto si ale můžete dovolenou v klidu užít. Balaton je obrovský a dojít se dá daleko, můžeme ho Maďarům závidět.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Alena Pecháčková

Autor

Alena Pecháčkováalena.pechackova@lidovky.czČlánky
Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!