Středa 27. května 2020svátek má Valdemar 6 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

V Brně začínají veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour. Představí se na nich i Nomádi

Stejně jako vulkánů, které celou cestu s Chilskou hranicí lemují jako... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stejně jako vulkánů, které celou cestu s Chilskou hranicí lemují jako... | foto: Vojtěch Lavický

Brno Na brněnském výstavišti ve čtvrtek začínají veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour. Letos se zaměří mimo jiné na téma aktivní dovolené. Návštěvníkům přiblíží například dovolenou na vodě, cykloturistiku či pěší turistiku. Představí se všechny české regiony a ze slovenských bude chybět jen Košický kraj. Přijede 800 vystavovatelů z 20 zemí. První den je určený pro odbornou veřejnost, další tři dny pro všechny.

Letos poprvé se ve společné expozici představí Brno a Jihomoravský kraj. Jejich prezentace má návštěvníkům dát tipy na méně známá místa a památky a ty známé chce představit z jiného úhlu, než je běžné.

Šest příspěvkových organizací ministerstva kultury, mezi nimi Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze či Národní památkový ústav, připravilo interaktivní prezentace na téma sklo. Na veletrzích se bude prezentovat 20 muzeí spadajících pod resort kultury.

Lidovky.cz opět představí své Nomády

Pro návštěvníky, kteří si chtějí něco aktivně vyzkoušet, bude připravena například lezecká stěna. Novinkou letošního ročníku bude i ucelená prezentace golfové turistiky. Veletrhy nabídnou také setkání s řadou cestovatelů na festivalu Go Kamera. Po roce se na brněnské výstaviště vrátí projekt serveru Lidovky.cz Nomádi. Zájemcům o velmi netradiční cestování se představí zástupci tří těchto expedic.

Zajímavostí bude například expozice se dvěma ledovými kvádry, které budou od pátku postupně odtávat. Cílem je poukázat na problematiku tání pevninského ledovce a problematiku života ledních medvědů.

Veletrhy začínají každý den v 10:00 a vstupenka stojí na místě 180 korun, přes internet 140 korun.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Otestujte s námi kapky Co-Lactase. Díky nim nebude vašemu miminku bolet bříško
Otestujte s námi kapky Co-Lactase. Díky nim nebude vašemu miminku bolet bříško

Pojďte s námi vyzkoušet enzymatické kapky Co-Lactase, které mohou pomoci vašemu miminku proti intoleranci laktózy a kojenecké kolice.