Neděle 19. ledna 2020svátek má Doubravka -1 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Zajeďte si na hudební festival do Tuniska. Je tam levněji

amfiteatr v El Jem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy amfiteatr v El Jem |

PRAHA Jezdíte v létě po festivalech? Ani na dovolené u moře o ně nemusíte přijít. Tunisko v letních měsících nabízí třeba jazzový a symfonický. Na golfisty tu pak čeká nové golfové hřiště v náruči Sahary.

Podle posledních informací se cena za dovolenou v Tunisku oproti loňsku propadla až o 16 procent. Kdo tak ještě váhal, kam se letos vydat, ten ať zkusí Tunisko. Stát severní Afriky nabízí pro každého něco: na své si přijde jak sportovec, tak milovník památek a kultury. Kromě toho není v Tunisku pro Čechy draho, což se v evropských letoviscích nestává.

„Ceny se stále drží a jsou asi o 20 procent nižší než u nás doma. Krize se však bohužel značně projevila na návštěvnosti. Už loni klesly přílety asi o 25 procent a letos odhaduji propad o dalších deset,“ konstatuje tuniská delegátka Vlasta Cupová z CK Exim Tours.

Vídeňský orchestr v koloseu Ještě do loňska si čeští turisté v Tunisku nemuseli při příletu posunovat čas na hodinkách, ovšem letos je to jinak. „Zrušil se tu nově letní čas, takže je zde časový posun oproti Česku minus jedna hodina,“ upozorňuje na novinku Kateřina Doušková z CK Čedok.

V turistických průvodcích se o Tunisku mluví hlavně jako o zemi, která nabízí zážitek ze svezení na velbloudu v poušti nebo láká na návštěvu starověkého Kartága. Méně známé a opomíjené je ale velké množství festivalů, které zde probíhají po celou sezonu.

Mezi jeden z nejznámějších patří mezinárodní festival symfonické hudby v El Jemu, jehož 24. ročník začne letos 4. července. „Slavnostní zahájení proběhne pod taktovkou vídeňského baletního operního orchestru, který doprovází tuniskou sólistku Yasmine Azaiez. Během celého měsíce se pak zájemci setkají například s maďarskými, marockými, tuniskými, francouzskými či italskými orchestry,“ přibližuje delegátka Doušková.

Nejde však o jen tak ledajaký festival pod širým nebem. Koncerty se totiž pořádají ve večerních hodinách v prostorách osvětleného římského kolosea, což zaručuje nezapomenutelnou atmosféru. Festival potrvá do 8. srpna, cena vstupenek začíná na 20 DT (kolem 280 korun) a je možné si je rezervovat i prostřednictvím českých cestovních kanceláří.

Také milovníci jazzu v Tunisku nepřijdou zkrátka. Musejí se však přesunout na severozápad do města Tabarka. Zde se téměř celý červenec koná mezinárodní jazzový festival. Ten letošní začne 10. července a představí mnoho hudebníků nejen tuniských, ale také z USA, Francie, Nizozemska, Brazílie či Libanonu.

Za golfem i turistikou Kdo si nedokáže ani dovolenou u moře představit bez golfové hole, pro toho letos připravilo Tunisko novinku. Na ploše 25 hektarů bylo otevřeno osmnáctijamkové golfové hřiště. Je umístěno na okraji Sahary, kde se snoubí pouštní duny se zelenou barvou oázy u města Tozeur. Více informací najdete na www.tozeuroasisgolf.com. Greeny však najdete v Tunisku i jinde, celkem je tu osm golfových hřišť.

Kdo touží po netradiční dovolené, ať vyzkouší třeba ekoturistiku. Asi 80 km od hlavního města Tunisu se nachází přírodní rezervace Zaghouan, která nabízí pobyt na farmě se stájemi či stodolou. Zájemci si mohou vyzkoušet na vlastní kůži tradice tuniského venkova a objevit jeho kulinářského umění v původním venkovském prostředí. Nebo si lze individuálně dopřát jízdy na koních, kolech nebo pěší túry na trase dlouhé 15 kilometrů.
Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

NENECHTE SI UJÍT: Výprodeje Gues, CK, O bag a Desigual, které stojí za to
NENECHTE SI UJÍT: Výprodeje Gues, CK, O bag a Desigual, které stojí za to

Vánoce jsou za námi, nastává čas výprodejů. Udělejte si radost a oživte svůj šatník novým módním kouskem, který je navíc za zlomek původní ceny. Máme pro vás tipy na ty nejzajímavější značky, které si zamilujete. Jsou módní, stylové a originální. Kde je seženete nejlevněji?