22. ledna 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Podmanivá Dubaj. Město, kde krásu halí závoj

Fotit zahalené ženy je zakázané | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotit zahalené ženy je zakázané | foto: Ivana Pecháčková

Velkolepá, zářící, tradiční, moderní, pulsující a dech beroucí. Taková je metropole tyčící se na březích Perského zálivu.

Dubaj,město které se pyšní nejvyšší budovou světa Burj Khalifa, největším uměle vytvořeným souostrovím Palm Jebel Ali a Palm Jumeirah  a luxusními hotely z nichž nejznámější je Burj al Arab ve tvaru plachetnice, v jehož prostorách je údajně zapracována tuna zlata a ceny zde jsou více než závratné.


Pohlednice z cest na větší mapě

Je snadné se nechat ohromit a pohltit dvěma největšími obchodními centry, v nichž kromě desítek butiků a obchodů více či méně věhlasných či známých jmen najdete například také sjezdovku tzv.Ski Dubai, podmořské akvárium, úžasnou zpívající fontánu, vodopád a v neposlední řadě zlatý trh s největším prstenem na světě a všudepřítomnými proudy turistů z nejrůznějších koutů světa.

Zpívající fontána

Vodopád v obchodním centru

Pohled na Dubaj

Pohled na Dubaj

V zimním období je to také ideální místo pro strávení krásné dovolené u moře se samozřejmým zajištěním souvisejících služeb na velmi vysoké úrovni. Dojmy ze zdejší návštěvy jsou více než pozitivní a  snad není příliš nadnesené  přirovnání k novodobé pohádce o tisíci a jedné noci. To i proto, že zde můžete na každém kroku potkat arabské princezny, které pod černým závojem skrývají svou krásu pro jediného muže. Pro nás Evropanky pak nepředstavitelně i při koupání v moři a slunění na pláži. Co však většina z nich dává ráda na odiv, jsou jejich hennou a zlatými šperky ozdobené ladné ruce ve které velmi často drží nepřehlédnutelnou kabelku známé světové značky.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je nová rubrika serveru Lidovky.cz. Budeme vám v ní přinášet zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz


Ivana Pecháčková

Najdete na Lidovky.cz