31. července 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestopisy

Kočky na hřbitově a smečky psů. Vítejte v Buenos Aires

Dalším symbolem tohoto velkoměsta se pro mě staly obrovské venčící se smečky psů, na které jsme naráželi na každém kroku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dalším symbolem tohoto velkoměsta se pro mě staly obrovské venčící se smečky psů, na které jsme naráželi na každém kroku | foto: Jiřina Hereinová

Do Buenos Aires jsem se těšila především na pořádný steak a také na to, že na mě město dýchne duchem Evity Perón. Steaky byly obrovské, dobře připravené a také pořádně drahé. Za tu cenu jej v lepší restauraci v Čechách dostane také. Takže trochu zklamání.

Stejné to bylo s Evitou. Ano, na ulici Avenida 9 de Julio je na jednom z domů její obrovský portrét, tu a tam narazíte na její pomník či sochu a turisticky dost "profláklý" je také hřbitov Recoleta, kde je pohřbena.


Pohlednice z cest na větší mapě


Čím mě ale Buenos Aires uchvátilo a vrylo se mi do paměti jsou kočky a psi. Na právě zmíněném hřbitově Recoleta žijí desítky koček a to ne jen tak ledajakých. Tyhle kočky jsou dobře krmené a nikdo jim nesmí ublížit. Starají se o ně zaměstnanci hřbitova a pamlsky jim přinášejí i pozůstalí a znalí turisté. Kočky jsou zde považovány za prostředníky mezi světem živých a mrtvých a tudíž jsou chráněné a hýčkané.

Dalším symbolem tohoto velkoměsta se pro mě staly obrovské venčící se smečky psů, na které jsme naráželi na každém kroku. „Venčitelé psů“ nejsou samozřejmě již žádnou raritou ani v Praze, ale takové množství psů na jednoho venčitele bylo ohromující. Navíc venčit psy v  Buenos Aires je lukrativní zaměstnání a nemůže jej vykonávat každý.

Obrovský portrét Evity na ulici Avenida 9 de Julio

Obrovský portrét Evity na ulici Avenida 9 de Julio

Uchazeč musí projít přísným výběrovým řízením, prokázat se zkušenostmi a znalostmi o chovu psů a získat certifikát. Teprve pak má šanci být vybrán bohatými majiteli psích miláčků. Venčitelé mají vše skvěle zorganizováno. Mají již pro své smečky určitá místa v parku, kam jiný venčitel nejde, pejsky postupně vypouštějí se proběhnout podle toho, jak si kteří z nich spolu rozumí, umí velkou smečku skvěle ovládat i při přesunech přes rušné bulváry a křižovatky. Pejsci musí ven 2x denně na 2 hodiny, takže šikovný venčitel zvládne i smečky dvě a vysoký výdělek je zaručen.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Jiřina Hereinová