Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lipenská ledová magistrála

Cestování

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Série #světovéČesko / Nejdelší upravovaná bruslařská dráha na světě, která je zapsána i v Guinessově knize rekordů, to je ledová magistrála na Lipně.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Lidovky.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Lidovky.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Lipenská ledová magistrála foto: Jihočeská centrála cestovního ruchu

Bruslařům (ale i běžkařům) jsou k dispozici pravidelně upravované tratě a ovály v Horní Plané, Frymburku a Lipně nad Vltavou, které jsou při vhodných podmínkách navzájem propojeny. Dráha je tak zimní alternativou k cyklo-inline stezce lemující břehy jezera.

Dalším úsekem je při optimálních podmínkách trasa od Černé v Pošumaví přes Hůrku, Horní Planou do Hor. S ohledem na kvalitu a tloušťku ledu je pravidelně upravována dráha v šířce osmi metrů. Bruslení a vstup na dráhu je zcela zdarma, a to i díky řadě dobrovolníků, kteří ji pomáhají udržovat uklizenou od sněhu, zametenou a hlavně bezpečnou. Dráha je po okraji přizpůsobena i pro chodce a je tak vhodná i pro maminky s kočárkem.

Bruslařská dráha však není unikátní pouze svou délkou, ale také službami, mezi které patří půjčovny bruslí přímo na ledě nebo občerstvení pro vyčerpané i nevyčerpané bruslaře. U nástupiště je obvykle odhrnuté hřiště vhodné pro hraní hokeje, dovádění dětí či jejich výuku.

Bruslení na zamrzlém Lipenském jezeře je nepochybně velkým zážitkem, a to nejen pro samotnou aktivitu, ale i díky krásné scenérii Lipna a svěžímu podhorskému vzduchu.

Informace o aktuálním stavu ledové magistrály najdete na oficiálních stránkách ledovamagistrala.cz.

Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme vám si před vlastní návštěvou jakéhokoliv turistického cíle ověřit jeho dostupnost u provozovatele. I přes veškerá omezení ale podzim v Česku nabízí nespočet možností procházek i výletů volnou přírodou. Turistické tipy hledejte na kudyznudy.cz nebo se rovnou přihlaste k odběru Newsletteru redakce Kudy z nudy a dostávejte výběr toho nejlepšího každý týden do e-mailu! Využijte stávající situaci i pro objevování míst, která se pyšní značkou kvality Q udělovanou Českým systémem kvality služeb.

Ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...