Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Cestování

Město muzikálů s nejvyšší budovou v Evropě. Co musíte vidět v Londýně?

Londýn z nadhledu | foto: Jana Pavlová

Premium Doporučujeme
Každý rok navštíví Londýn 27 milionů turistů. Tepající velkoměsto nabízí atraktivní zábavu celoročně, co ale určitě nevynechat, pokud máte k dispozici jen prodloužený jarní víkend?

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet 10 dní zdarma

Náš vlak míří do centra města. „Je tu prosím volno?“ ptám se pána trůnícího na dvojsedačce v předraženém (a přeplněném) dopravním prostředku. „Omlouvám se, ale místo vedle mě bohužel není. Sedí zde moje taška,“ odpoví blahosklonně. A myslí to vážně. Jsme přece cizinci! Vítejte v Londýně, hlavním městě Spojeného království. Chystáte se zde strávit několik jarních dní? To, co potřebujete jako první, je nadhled.

Jaro je pro návštěvu devítimilionové metropole skvělou volbou. Ulice nejsou tak plné turistů, jako je tomu v období letních prázdnin – nebo jako tomu bylo při nedávné korunovaci –, a kromě obvyklé dešťové sprchy občas vykoukne i nějaký ten sluneční paprsek.

Právě takové počasí je ideální pro vyhlídky z věží, mrakodrapů a rozhleden, dlouhé procházky londýnskými parky i pro turistický „maraton“ mezi historickými monumenty, moderní architekturou, galeriemi, osobitými čtvrtěmi plnými obyvatelstva všech etnik a náboženství i tradičními londýnskými puby.

Kdo si chce město vychutnat z výšky, neměl by vynechat prohlídku mrakodrapu The Shard. S 309,7 metru je nejvyšší budovou Velké Británie a sedmou nejvyšší v Evropě.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!