13. prosince 2013 15:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování na lyžích

Lyžařská sezona je tu! Otevírají Herlíkovice i Špindl

Skiareál ve Špindlerově Mlýně 13. prosince slavnostně zahájil lyžařskou sezonu.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Skiareál ve Špindlerově Mlýně 13. prosince slavnostně zahájil lyžařskou sezonu.... | foto: ČTK

ŠPINDLERŮV MLÝN Ve Špindlerově Mlýně na Trutnovsku v pátek začal víkendový Ski Opening pořadaný u příležitosti zahájení lyžařské sezony. Lyžaři jezdí na sjezdovkách v areálu za pouhých 50 korun. Ve Špindlerově Mlýně je v provozu dolní hank na černé sjezdovce ve Svatém Petru, dva lyžařské vleky na Horních Mísečkách a horní část černé sjezdovce na Medvědíně.

"Kvůli inverznímu počasí je tady slunečno a teplo, což neumožňuje pokračovat v technickém zasněžování," řekl Jiří Kolín ze špindlerovského skiareálu, který odhadl, že do areálu dorazilo několik stovek lyžařů.

Skiareál ve Špindlerově Mlýně 13. prosince slavnostně zahájil lyžařskou sezonu....
Skiareál ve Špindlerově Mlýně 13. prosince slavnostně zahájil lyžařskou sezonu....

Kvůli velkému zájmu lyžovat za pouhých 50 korun se dopoledne u vleků a lanovek tvořily i desetiminutové fronty. "Ráno byl sníh přimrzlý, postupně povrch sjezdovek změkl, kvůli inverzi je tady ale krásně slunečno a teplo," řekl jeden z lyžařů.

Program Ski Openingu bude pokračovat také v sobotu a neděli, kdy denní lyžování bude při zakoupení víkendové permanentky stát 500 korun. Například v sobotu je kromě programu pro děti připraven příjezd Krakonoše, ohňostroj či koncert skupiny MIG 21.

Večerním lyžováním zahájí v pátek večer sezonu například také areál v Herlíkovicích, kde je na sjezdovkách od 20 do 40 centimetrů sněhu. Od soboty bude v provozu celý areál.

Skiareál ve Špindlerově Mlýně 13. prosince slavnostně zahájil lyžařskou sezonu....

Na hřebenech Krkonoš leží zhruba 55 centimetrů sněhu, dnes ráno bylo na hřebenech díky inverznímu počasí jasno, teploty se pohybovaly tři stupně Celsia nad bodem mrazu. V lavinových katastrech platí první stupeň lavinového nebezpečí.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz