Pondělí 18. října 2021, svátek má Lukáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na sjezdovky i na běžky jeďte do Krušných hor v Ústeckém kraji

Cestování

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Série #světovéČesko / V severozápadní části Krušných hor se nachází řada lyžařských areálů, které nabízí terén jak pro začátečníky, tak zkušené jezdce.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Lidovky.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Lidovky.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Skiareál Klínovec | autor : Tomáš Rucký foto: fotobanka CzechTourism

Najdete tu přes 30 kilometrů sjezdovek, ale také množství běžeckých tras, z nichž nejznámější je ta páteřní, pravidelně udržovaná Krušnohorská lyžařská magistrála.

Klínovec – 30 kilometrů na jeden skipas

Krušné hory se táhnou přes Karlovarský i Ústecký kraj. Hraniční bod obou krajů je hora Klínovec, kde jsou ideální podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování a snowboarding. Skiareál Klínovec je ideální navštívit ze směru od Chomutova s bezplatnými parkovišti u nástupní stanice lanovek v Loučné.

Novinkou je propojení Skiareálu Klínovec se sousedícím skiareálem na Neklidu a přímé lyžařské propojení s Božím Darem. Skiareál se tak rozšířil z původních 18 na 31,5 km, z toho je 21,2 km zasněžováno technickým sněhem. Celková plocha tratí se zvětšila z 417 000 m2 na 737 000 m2. Celý lyžařský komplex Skiareál Klínovec obsluhuje 5 lanových drah, z toho jsou 2 s oranžovou krycí bublinou. Jde o propojení celé oblasti lyžařsky - žádné přesuny skibusy, ale pohodlně po propojovacích sjezdovkách. Z vrcholu Klínovce vede propojovací sjezdovka ke spodní stanici lanové dráhy na Neklidu a z Neklidu ke spodní stanici lanové dráhy Prima Express.

Skiareál Klínovec | autor : Tomáš Rucký

Skiareál Klínovec | autor : Tomáš Rucký | foto: fotobanka CzechTourism

Další významnou novinkou je rozšíření sjezdovek Dámská a Pařezovka. Modrá sjezdová trať Dámská je rozšířena o 100 %, na dvojnásobek své šířky a červená Pařezovka o 20 %. Modernizace se dočkal i COOL FUN park, kde jsou nové zábavné prvky a odpočinková zóna. Legendární snowpark Neklid, který je jeden z prvních v ČR nabízí široké vyžití v podobě skoků a překážek.

Klíny – rodinné středisko

Další poměrně velkým lyžařským střediskem je Sport areál Klíny. Jde o rodinné středisko umístěné ve východní části Krušných hor, vzdálené pouhých 5 km od hranic s Německem, 6 km od Litvínova, 65 km od Drážďan a 95 km od Prahy. Na čtyřech sjezdovkách, které jsou kompletně v případě nepříznivých sněhových podmínek zasněžovány technickým sněhem, lze jezdit na širokou nabídku skipasů. Jezdí se i večer, protože sjezdovka pod čtyřsedačkovou lanovkou a snowpark jsou osvětlené. V areálu je lyžařská a snowboardová škola, dětský park a pojízdný koberec. Na bezpečnost dohlíží horská služba, a pokud zrovna není dobré počasí, lze využít sportovní halu s lezeckou stěnou nebo se proletět vzduchem na zipline, která je jednou z nejdelších v Evropě. V okolí areálu je udržováno 55 km běžeckých tras.

Sport areál Klíny | autor : Tomáš Rucký | foto : fotobanka CzechTourism

Sport areál Klíny | autor : Tomáš Rucký | foto : fotobanka CzechTourism

Krušnohorská běžecká magistrála aneb Krušnohorská bílá stopa

Ústecký kraj finančně podporuje i běžecké disciplíny nebo chcete-li turistiku na běžkách. Prostřednictvím dotace na provoz Krušnohorské bílé stopy, která v některých úsecích kopíruje Krušnohorskou běžeckou magistrálu, se podílí na údržbě několika základních úseků. Střediska na Klínovci, v Lesné, Klínech, Dlouhé Louce, Novém městě, Adolfově a Petrovicích mají napojení na běžecké trasy v SRN (např. Holzhau, Alternberg, Seiffen). Právě tímto je Krušnohorská běžecká magistrála na území Ústeckého kraje jedinečná a unikátní v celé Evropě. Propojené, strojově udržované, běžecké stopy dosahují délky 250 km. Nadmořská výška tras je v rozsahu 740 až 950 metrů nad mořem. Více informací najdete na krusnehory.eu.

Krušnohorská magistrála, Dlouhá Louka | foto : Ústecký kraj

Krušnohorská magistrála, Dlouhá Louka | foto : Ústecký kraj

Nejde ale jen o propagaci velkých zimních středisek. Proto Ústecký kraj na svém webovém turistickém portálu branadocech.cz představuje všechna střediska. Mezi menší, avšak s kvalitní úpravou svahu, patří Telnice u Ústí nad Labem, Mezihoří nad Chomutovem, Meziboří nad Litvínovem, kam se dojede i městskou hromadnou dopravou, nebo třeba Malečov v Českém středohoří.

Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme vám si před vlastní návštěvou jakéhokoliv turistického cíle ověřit jeho dostupnost u provozovatele. I přes veškerá omezení ale podzim v Česku nabízí nespočet možností procházek i výletů volnou přírodou. Turistické tipy hledejte na kudyznudy.cz nebo se rovnou přihlaste k odběru Newsletteru redakce Kudy z nudy a dostávejte výběr toho nejlepšího každý týden do e-mailu! Využijte stávající situaci i pro objevování míst, která se pyšní značkou kvality Q udělovanou Českým systémem kvality služeb.

Ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Nutrilon Advanced: Otestujte s námi pokračovací a batolecí mléko bez palmového oleje
Nutrilon Advanced: Otestujte s námi pokračovací a batolecí mléko bez palmového oleje

Nemůžete kojit a tak hledáte vhodnou pokračovací výživu pro své děťátko? Inovovaný Nutrilon Advanced 2 a 3 bez palmového oleje mohou být vhodnou...