Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na snowboard do Orlických hor. Akce láká i na výuku zdarma

Cestování

  7:40
Bezplatná výuka snowboardingu, nejnovější snowboardové vybavení, špičkově upravený snowpark a jedna či dvě freestylové překážky. To všechno připravili organizátoři akce Just Ride!, která se už sedmý rok koná v Orlických horách.

Snowboardista. Ilustrační foto foto: Shutterstock

Snowboardový “happening” přinese opět pestrý program pro všechny věkové i výkonnostní kategorie lidí provozujících tento atraktivní sport.

“Letošní ročník bude co do programu jednoznačně nejnabitější ze všech, co jsme doposud připravovali,” říká hlavní organizátor akce Martin Večerka. “Snažili jsme se zaměřit na rozšíření programu tak, aby Just Ride! byl ještě zajímavější pro všechny typy návštěvníků hor. Na své si tak přijdou jak mladí snowboarďáci, tak rodiče s dětmi. Pro ty nejmenší je například připravena výuka začátků zdarma nebo závod o velké množství věcných cen,” dodává Večerka.

Just Ride!

Just Ride! tour odstartuje v sobotu 23. ledna ve Skicentru Deštné v Orlických horách, stanové městečko vyroste v areálu Marta II. u dojezdu sjezdovek naproti hlavnímu parkovišti. Série pak bude další víkendy pokračovat ve Špindlerově Mlýně, na Dolní Moravě, na Neklidu u Božího Daru, na Karolince v Beskydech a celá bude ukončena začátkem března na šumavském Špičáku.

Termíny a místa konání:

  • sobota 23. ledna 2016 / Deštné v Orlických horách
  • sobota 30. ledna 2016 / Špindlerův Mlýn - Svatý Petr
  • sobota 6. února 2016 / Dolní Morava
  • sobota 13. února 2016 / Boží Dar - Neklid
  • sobota 27. února 2016 / Karolinka
  • sobota 6. března 2016 / Špičák na Šumavě

Hlavním bodem programu akce i nadále zůstává test centrum předních snowboardových značek, díky kterému si každý může zdarma zapůjčit a na svahu vyzkoušet nejnovější snowboardové vybavení. Nedílnou součástí je také bezplatná výuka snowboardingu, během které jsou k dispozici cenné rady profesionálních trenérů. Zájemci se tak mohou zlepšit ať už v samotných základech jízdy, tak i ve freestylovém ježdění ve snowparku.

Půjčit si ale zdarma můžete i nejnovější malé akční kamerky nebo fotoaparáty a speciální novinkou je také půjčovna dronů - malých vrtulníků se zabudovanou kamerou. Vyškolený personál zájemci natočí z ptačí perspektivy jeho jízdu po sjezdovce nebo v parku a záběry mu po akci zašle na e-mail.

V každém středisku bude připraven upravený snowpark a jedna či dvě freestylové překážky budou postaveny i ve stanovém městečku. Zde proběhne během dne jak závod pro děti do 15 let, tak na konci dne i pro ty starší bez omezení věku. Organizátoři si společně s partnery akce připravili řadu hodnotných cen, vítěz závodu například vyhraje vždy mobilní telefon a autor nejlepšího triku freestylový snowboard.

“Chceme, aby se lidé na Just Ridu především bavili, ničím se nestresovali, zažili super den na kopci a večer na afterparty. Není důležité na jaké úrovni jezdíte, jestli dáváte triky v parku, jen tak si zatáčíte na sjezdovkách nebo se prostě teprve učíte jak na to. Jediné podstatné je to, co nás všechny baví a spojuje - samotný snowboarding ve všech svých formách. A právě proto se snažíme dosáhnout toho, aby Just Ride! byl vždy událostí, kde se potkávají lidé s tímhle společným zájmem,” dodává Martin Večerka.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

První kroky: Deník, který uchová jedinečné vzpomínky ze života dítěte
První kroky: Deník, který uchová jedinečné vzpomínky ze života dítěte

Napište sobě a svému dítěti příběh začátku nového života se všemi drobnými obyčejnostmi, které přirozeně zapomínáme. Vznikne tím unikání rodinná...

Mohlo by vás zajímat