Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Vysočinu ke sklářské peci

Cestování

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Série #světovéČesko / Zkuste si představit - venku mrzne, všude je sníh nebo prší, fouká a je nevlídno. Ale vám to nevadí, protože vstupujete do sklářské hutě, kde žhne pec a vyhřívá celý prostor. U ní stojí sklář a kouzlí s oranžovorudou tekoucí sklovinou, předvádí takové kumšty, až se dech tají.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Lidovky.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Lidovky.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrační foto foto: Vysočina Tourism

Mistry prastarého řemesla – sklářství – můžete navštívit přímo ve sklárnách na Vysočině. Nejen navštívit a pozorovat při práci, ale co víc, můžete si osobně vyzkoušet, jaké to je, fouknout do píšťaly, malovat na sklo, odvézt si domů vlastnoručně vyrobený suvenýr z Vysočiny. Je to zážitek nejen pro všechny šikovné, zvídavé a tvořivé děti, ale pro celou rodinu.

Sklárna AG Svoboda v Karlově nedaleko Velkého Dářka a Žďáru nad Sázavou vyrábí ručně tvarované hutnické sklo. Nabízí exkurze do výroby, a právě i možnost, stát se na chvíli sklářem či malířem skla. Objevíte tu i skleněné vánoční ozdoby.

Sklář v Karlově | foto : Vysočina Tourism

Sklář v Karlově | foto : Vysočina Tourism

Hned vedle Karlova, ve Škrdlovicích, najdete další sklářskou huť U Hrocha. I tam dostanete do ruky píšťalu nebo tvarovací nůžky na sklo. A z vašeho tvoření získáte i videozáznam na památku. A ve Škrdlovicích můžete krom toho získat i skleněný betlém. A pokud toho ještě nebudete mít dost, na Vysočině můžete navštívit i unikátní sklářský skanzen a národní kulturní památku Huť Jakub v Tasicích.

Navštivte Vysočinu sklářskou a přivezte si domů unikátními zážitky, nebudete litovat. Kvůli současné situaci je vhodné si návštěvu předem ověřit a domluvit.

Odkazy:

Sklárna Karlov ags-svoboda.cz

Sklárna U Hrocha uhrocha.com

Sklářský skanzen Huť Jakub sklarnatasice.cz

Více tipů najdete na vysocina.eu.

Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme vám si před vlastní návštěvou jakéhokoliv turistického cíle ověřit jeho dostupnost u provozovatele. I přes veškerá omezení současná doba v Česku nabízí nespočet možností procházek i výletů volnou přírodou. Turistické tipy hledejte na kudyznudy.cz nebo se rovnou přihlaste k odběru Newsletteru redakce Kudy z nudy a dostávejte výběr toho nejlepšího každý týden do e-mailu! Využijte stávající situaci i pro objevování míst, která se pyšní značkou kvality Q udělovanou Českým systémem kvality služeb.

Ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko
Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko

Kendamil je kojenecká výživa bez kompromisů. Dopřejte svému děťátku to nejlepší – oblíbenou prémiovou výživu v XXL balení! 3 z vás ji pošleme a...