Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Na zámcích v létě nespí. Mají noční prohlídky

Cestování

  7:00
TIPY NA VÝLET. Hrady a zámky ani v noci nezamykají své brány. Naopak, návštěvníkům nabízejí ještě pestřejší program. Průvodci v kostýmech vám ukážou, jak se zde žilo. Noční prohlídky určitě zabaví i děti. Tady je 5 tipů na víkend.

Zámek Lednice foto: www.hrad-valdstejn.cz

Hradozámecká léto na Žlebech
23. 7., od 10:00, Státní zámek Žleby, 285 61 Žleby, www.zamek-zleby.cz

Poznejte zámek Žleby. Nachází se kousek od Čáslavi a v sobotu budete mít příležitost projít si několik okruhů. Zámkem provede moderátor Eduard Hrubeš. K vidění budou i středověká hradní sklepení, unikátní zámecké divadlo se zákulisím a historickými kostýmy. Můžete se také podívat do zámeckého parku nebo obory s bílou jelení zvěří. Plné vstupné: 130 korun, snížené 90 korun, rodina zaplatí 340 korun.

Čtěte také:


Noční prohlídka zámku Lednice
23. - 24. 7., od 20 hodin, Zámek Lednice, Lednice, www.lednice.cz

Na Lednici v noci nespí. V osm hodin večer se průvodci změní v pohádkové i historické postavy a humorným způsobem předvedou scény ze zámeckého života v dávných časech. Na noční prohlídku zámku se můžete vypravit v sobotu i v neděli.

Rozmarné léto na zámku Lysice
23. 7., od 20, 21, 22 hodin, Zámek Lysice, Lysice, www.zameklysice.cz

Také na zámku Lysice bude v sobotu večer veselo. Konají se tu noční kostýmované prohlídky. Začátky vždy ve 20, 21 a 22 hodin. Rezervace předem nutná. Další informace na webových stránkách zámku.

Nejkrásnější výlety po České republice

Oblíbené návštěvníky jsou i Javoříčské jeskyněCestujte i po Česku. Lidovky.cz pro vás připravily speciální nabídku tipů na výlety. Najdete tu nejkrásnější výlety po Čechách, Moravě a Slezsku.

Více informací najdete ZDE


Buchlovské noci s Černou paní
23. 7., od 19:30 hodin, Hrad Buchlov, Buchlovice, www.hrad-buchlov.cz

Noci hraných pověstí a příběhů se na hradě Buchlov osvědčili. Nenechte si ujít další v pořadí. Opět vás čeká bohatý program, ohňová show a další překvapení.

Nezapomeňte ani na letní festivaly

Klára Vytisková a Toxique

Lidovky.cz pro vás připravily speciální nabídku letních festivalů. Podívejte se na přehlednou časovou osu se základními informacemi o akcích v Česku.

Více informací najdete ZDE.


Zahradní slavnost k poctě Albrechta z Valdštejna
23. 7., od 10 hodin, Zámek Mnichovo Hradiště, www.mnichovo-hradiste.cz

Jak si žila šlechta v období renesance a ranného baroka poznáte na zámku Mnichovo Hradiště. Dobová zahradní slavnost k poctě Albrechta z Valdštejna a Václava Budovce z Budova začíná už v sobotu ráno.

Hrady a zámky

Autor:

Kdy dát dětem první kapesné a kolik?
Kdy dát dětem první kapesné a kolik?

Kdy je vhodný čas dávat dětem kapesné a v jaké výši? To jsou otázky, které řeší snad každý rodič. Univerzální odpověď však neexistuje. Je ale...