8. listopadu 2011 16:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování na lyžích

Na závodišti v Chuchli se bude v zimě běžkovat

Lyžování na běžkách | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lyžování na běžkách | foto: Shutterstock

S příchodem sněhu a mrazu se pražští milovníci bílé stopy mohou těšit na nový lyžařský běžecký okruh v Chuchli. Zimní sportovní areál vznikne v prostorách dostihového závodiště a vstup bude zdarma. Jeho tvůrci předpokládají, že okruh otevřou hned, jak to klimatické podmínky umožní a budou ho moci uměle zasněžit.

Na projektu se podílela olympijská vítězka Kateřina Neumannová, která na místě otevře lyžařskou školu pro děti i dospělé.

Skipark Chuchle podpořili vedle Neumannové pražský magistrát, který zaplatí většinu provozu, dostihové závodiště a další partneři. "Myslím, že se vejdeme do částky dvou milionů korun za celou sezonu včetně vybavení lyžařské školy, úpravy sněhu, energií, lidských zdrojů a samozřejmě zapůjčení techniky, což je jedna z nejdražších částí celého projektu," řekla Neumannová.

Lyžování v Chuchli je další projekt Kateřiny Neumannové.

Lyžování v Chuchli je další projekt Kateřiny Neumannové.Magistrát skipark zařadil do svého programu Praha sportovní a chce vyjít vstříc lidem, kteří mají rádi rekreační pohyb. Okruh o šířce šest metrů bude zpočátku měřit zhruba jeden kilometr, a když to počasí umožní, bude delší, ideálně až několikakilometrový. "Skipark skýtá prostor pro další stopy, délka okruhu pak může být zajímavá i pro závodní lyžaře," uvedla šampionka.

Otevřen bude celý den pro klasický běh i bruslení. Dopoledne bude patřit dětem a školám, odpoledne pak bude přístupný i dospělým až do 21:00. Večer se počítá s osvětlením. K dispozici bude půjčovna běžkařské výbavy, převlékárna, restaurace, 600 míst k parkování. Blízko je železniční stanice a městská doprava.

Dlouhodobý záměr provozovatelů je vybudovat z místa tradiční centrum lyžování v Praze. Stopa bude denně upravována a zasněžována, počítá se s amatérskými soutěžemi a tréninky. K dispozici bude také malý svah pro děti, které se učí jezdit na sjezdových lyžích. Bližší informace a aktuality je možné nalézt na www.skiparkchuchle.cz.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz