Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

OBRAZEM: Nejkrásnější městské pláže na světě

Cestování

  20:00
Brazílie, Austrálie, Lima i Anglie. Podívejte se na deset nejkrásnějších městských pláží, které jsou coby kamenem dohodil od proslulých světových metropolí.

Camps Bay/Jižní Afrika foto: Reprofoto

1. Ipanema – Rio de Janeiro/Brazílie
Pláž Ipanema je legenda. Oddělená od pláže Copacabana se nachází na skalnatém poloostrově zvaném Ponta do Arpoador a je považována za sofistikovanější a elegantnější než její slavnější sestra.
Ipanema

2. Camps Bay – Kapské Město/Jižní Afrika
Další město bohaté zejména na přírodní krásy je Kapské Město.
Pláž Camps Bay je klenotem města, nabízí svým návštěvníkům azurově modré vody, bílý písek a nádherný výhled. Díky své poloze v zálivu, je pláž klidná a vhodná pro plavání, její severní části mají perfektní podmínky pro vyznavače surfování.
Camps Bay

3. Bondi – Sydney/Austrálie
Bondi Beach nepatří sice mezi nejdelší a nejkrásnější pláže na světě, ale blízkost pulsujícího města Sydney vytváří její nezpochybnitelné kouzlo. Je to jedna z nejslavnějších pláží v Austrálii.
Bondi Beach

4. Copacabana – Rio de Janeiro/Brazílie
Seznam nejkrásnějších světových městských pláží by nebyl úplný bez pláže Copacabana. Tato 4 kilometry dlouhá pláž se nachází se v jižní části města Rio de Janeiro.
Copacabana

5. Barceloneta – Barcelona/Španělsko
Kolem jednoho kilometru dlouhá pláž je jedna z největších a nejznámějších písečných pláží ve městě. Přitom tato oblast nebyla do roku 1992, kdy se zde konaly Olympijské hry, ničím jiným než zanedbanou post-industriální oblastí.
Barceloneta

6. Praia Guincho – Lisabon/Portugalsko
Lisabonské pobřeží má vše: chráněné zátoky, dlouhé pláže, bílý písek a výborné podmínky ke koupání a surfování. Nejokázalejší městskou pláží je bezpochyby, Praia do Guincho, mekka vyznavačů windsurfingu a milovníků slunce.
Praia Guincho


7. Siloso – Singapur
Město Singapur se skládá z 63 ostrovů, pláž Siloso s jemným bílým pískem se rozprostírá na ostrově Pentosa.
Siloso

8. Repulse Bay – Hong Kong
Nachází se v jižní části rušného města Hong Kong. V 19. století byla zátoka základnou pro místní piráty, kteří byli následně odraženi (odtud pochází i název) britským námořnictvem. Na počátku 20. století byla ze zátoky vybudována pláž a v současnosti je okolí pláže jednou z nejdražších rezidenčních čtvrtí ve městě.
Repulse Bay

9. Brighton – Brighton/Anglie
Méně než hodinu od rušného, hektického a únavného Londýna se nachází Brighton, nejživější přímořské letovisko v Anglii. Městská pláž zde bylaoceněna modrou vlajkou tzn. oceněním, které Evropská unie uděluje plážím, které splňují vysoké ekologické a kvalitativní standardy.
Brighton


10. Miraflores – Lima/Peru
Kromě dalších městských pláží, představuje pláž Miraflores nejlepší oblast s dlouhou písčitou pláží lemovanou restauracemi nabízejícími skvělou místní kuchyni.
Miraflores

Autor: