Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

OBRAZEM: V roztančeném Riu vrcholí karneval

Cestování

  7:00
RIO DE JANEIRO - Brazilské Rio de Janeiro zažilo dlouhou karnevalovou noc, když na slavném Sambadromu od nedělního večera až do pondělního časného rána pochodovaly tisíce tanečníků a tanečnic v pestrých kostýmech. Desetitisíce diváků viděly nákladná představení prvních šesti škol samby, které soutěží o titul karnevalového šampiona. O vítězi se rozhodne ve středu.

Roztančené Rio žije karnevalem foto: Reuters

Tradiční zakončení karnevalu je každoročně největším magnetem pro diváky. Na Sambadromu v centru Ria de Janeiro se v neděli sešlo kolem 70.000 lidí, kteří z tribun přihlíželi mohutnému spektáklu.

Podívejte se na další fotografie z karnevalu.

Roztančené Rio žije karnevalem

Na fotogalerii se podívejte ZDE.

Jako první se představila škola samby Inocentes de Belford Roxo, která letos jako hlavní téma 80minutového představení zvolila kulturu Jižní Koreje. Celkem přes 4000 jejích příznivců se snažilo oslnit porotu nejen tancem, ale i výpravnými kostýmy, alegorickými vozy a obřími loutkami.

Roztančené Rio žije karnevalem

Loňský vítěz soutěže samby, škola Unidos da Tijuca, si jako inspiraci vybrala Německo. Na 700 metrů dlouhém bulváru tak byly k vidění i tanečníci ve velmi nápaditých převlecích: představovali třeba tradiční německý schwarzwaldský dort, volkswagenovská auta "brouk" nebo poskakující noty.

Roztančené Rio žije karnevalem

Velkolepá přehlídka tance má dvě části: z 12 vybraných škol se jich v noci na Růžové pondělí prezentuje polovina, zbytek soutěžících se na Sambadrom vydá dnes večer místního času.

Roztančené Rio žije karnevalem
Roztančené Rio žije karnevalem

Vítěze tanečního klání vyhlásí porota na Popeleční středu. Definitivní tečku za karnevalem pak udělá taneční představení letošního šampiona, které se uskuteční v sobotu.

Autoři: ,