Sobota 22. ledna 2022, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pavučina pohádkových a naučných stezek na Hradecku

Cestování

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Série #světovéČesko / Ať už máte doma malé neposedy nebo třeba větší zvědavce a badatele, vydejte se s nimi ven! Hradecko je hotová pavučina pohádkových a naučných stezek.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Lidovky.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Lidovky.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Karlova koruna foto: archiv KHK

Pohádkovou cestu zámeckým parkem nabízí Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou, naučnou stezku zvanou Hořiněvská bažantnice pak pro vás připravila obec Hořiněves. Nedaleký areál bojiště bitvy 1866 projdete díky naučným stezkám Chlum a Svíb. O pár kilometrů dále můžete chytit „třebechovickou stopu“ a poznat tak kulturní i přírodní pamětihodnosti Třebechovic pod Orebem.

Sousední Krňovice pak mají nachystanou naučnou stezku okolím Podorlického skanzenu. A co se krajského města týče, určitě stojí za zmínku Malá a Velká lví stezka, která vás provede centrem města. Ta okrajová část už patří především městským lesům, kde se vám z množství stezek možná trochu roztočí hlava. Vybírat můžete podle zájmu, věku či zdatnosti. Čeká tu na vás třeba Stezka siluet, Pohádková či Vodnická stezka, Pověsti v městských lesích, Naučné stezky Mrtvé dřevo a Funkce lesa, Planetární stezka a jiné.

Podorlický skanzen Krňovice | autor : Ondřej Littera | foto : Centrála cestovního ruchu Královéhradeckého kraje

Na Hradecku zkrátka najdete stezek, cest a různých tras pro všechny věkové kategorie více než dost a je jisté, že si tu každý přijde na své.

Více tipů a informací najdete na stránkách hradecko.eu  a hkregion.cz.

Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme vám si před vlastní návštěvou jakéhokoliv turistického cíle ověřit jeho dostupnost u provozovatele. I přes veškerá omezení ale podzim v Česku nabízí nespočet možností procházek i výletů volnou přírodou. Turistické tipy hledejte na kudyznudy.cz nebo se rovnou přihlaste k odběru Newsletteru redakce Kudy z nudy a dostávejte výběr toho nejlepšího každý týden do e-mailu! Využijte stávající situaci i pro objevování míst, která se pyšní značkou kvality Q udělovanou Českým systémem kvality služeb.

Ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!