Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pavučina pohádkových a naučných stezek na Hradecku

Cestování

Série #světovéČesko / Ať už máte doma malé neposedy nebo třeba větší zvědavce a badatele, vydejte se s nimi ven! Hradecko je hotová pavučina pohádkových a naučných stezek.

Karlova koruna foto: archiv KHK

Pohádkovou cestu zámeckým parkem nabízí Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou, naučnou stezku zvanou Hořiněvská bažantnice pak pro vás připravila obec Hořiněves. Nedaleký areál bojiště bitvy 1866 projdete díky naučným stezkám Chlum a Svíb. O pár kilometrů dále můžete chytit „třebechovickou stopu“ a poznat tak kulturní i přírodní pamětihodnosti Třebechovic pod Orebem.

Sousední Krňovice pak mají nachystanou naučnou stezku okolím Podorlického skanzenu. A co se krajského města týče, určitě stojí za zmínku Malá a Velká lví stezka, která vás provede centrem města. Ta okrajová část už patří především městským lesům, kde se vám z množství stezek možná trochu roztočí hlava. Vybírat můžete podle zájmu, věku či zdatnosti. Čeká tu na vás třeba Stezka siluet, Pohádková či Vodnická stezka, Pověsti v městských lesích, Naučné stezky Mrtvé dřevo a Funkce lesa, Planetární stezka a jiné.

Podorlický skanzen Krňovice | autor : Ondřej Littera | foto : Centrála cestovního ruchu Královéhradeckého kraje

Na Hradecku zkrátka najdete stezek, cest a různých tras pro všechny věkové kategorie více než dost a je jisté, že si tu každý přijde na své.

Více tipů a informací najdete na stránkách hradecko.eu  a hkregion.cz.

Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme vám si před vlastní návštěvou jakéhokoliv turistického cíle ověřit jeho dostupnost u provozovatele. I přes veškerá omezení ale podzim v Česku nabízí nespočet možností procházek i výletů volnou přírodou. Turistické tipy hledejte na kudyznudy.cz nebo se rovnou přihlaste k odběru Newsletteru redakce Kudy z nudy a dostávejte výběr toho nejlepšího každý týden do e-mailu! Využijte stávající situaci i pro objevování míst, která se pyšní značkou kvality Q udělovanou Českým systémem kvality služeb.

Ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism

Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?
Vánoční kolotoč 2022 se dotočil: Jaké dárečky vám udělaly radost?

Už po čtrnácté jsme na konci roku roztočili oblíbený Vánoční kolotoč. Opět to bylo velkolepé. Pojďme se za Vánočním kolotočem 2022 ohlédnout a...