Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Vlčí rokle mezi skalními městy Náchodska je uzavřená

Cestování

  15:30
NÁCHOD - Správa Chráněné krajinné oblasti Broumovsko uzavřela průchod Vlčí roklí mezi Adršpašskými a Teplickými skalami. Důvodem byl špatný stav žebříků a zábradlí na žluté turistické stezce, které je nutné vyměnit.

Vlčí rokle. foto: www.adrspach.cz

Celý úsek by mohl být znovu otevřený v příštím roce, uvádí Správa Chráněné krajinné oblasti Broumovsko na svém webu.

"Vstup na oba placené prohlídkové okruhy v Adršpašském a v Teplickém skalním městě zůstává bez omezení, ale spojení mezi nimi přes Vlčí rokli je neprůchodné," uvedla Správa CHKO.

V terénu je uzavřený úsek označený informačními tabulkami, Vlčí roklí je možné od Teplic nad Metují procházet ke Stříbrnému prameni a poté dále po modré značce přes Sedm schodů směrem na Janovickou Záboř.

Adršpašské skály

Adršpašské skály

Poškozené žebříky a zábradlí o celkové délce přes 150 metrů vyžadují celkovou výměnu, ačkoliv byly před čtyřmi lety opraveny. Žebříky byly opravované dokonce dvakrát. Správa CHKO to vysvětluje zvyšující se zatížeností této cesty.

"Přibývá zřejmě zdatných turistů, kteří během jednoho dne navštíví obě skalní města. Správci obou placených prohlídkových okruhů si vzájemně uznávají vstupenky, takže některé turisty možná motivuje i úspora peněz," uvedla na svém webu správci CHKO Broumovsko.

Autoři: ,

Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?
Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?

Vybrali jsme tři miminka z naší redakce, aby vyzkoušela některé produkty z řady Baby Leaves oblíbené značky ATTITUDE. Byla s testováním spokojená?...