Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Rodinná zima v Krkonoších

Cestování

Série #světovéČesko / Nejvyšší české hory se každoročně mohou pochlubit výbornými možnostmi lyžování, a to i navzdory mírným zimám posledních let.

Černá hora foto: archiv CCRKHK

Největší český skiareál SkiResort ČERNÁ HORA – PEC láká na parádní jízdu na téměř 50 kilometrech sjezdovek v okolí Pece pod Sněžkou a Janských Lázní. Z nich vás na Černou horu vyveze moderní kabinková lanovka. Dolů se kromě lyží můžete vydat také na sáňkách po                  3,5 kilometru dlouhé cestě, což ocení hlavně vaše ratolesti, stejně jako snowtubing v Janských Lázních. Pro rodinnou zábavu je ideální Areál Mladé Buky. Tady na vás kromě možnosti projížďky na lyžích čeká rovněž celoročně otevřená bobová dráha Berta. Vynikající lyžařské podmínky a krásné rozhledy do okolní horské přírody vám poskytne Skiareál Malá Úpa.

Špičkové podmínky pro Vás i Vaše děti nabízí nejznámější středisko zimních sportů – Špindlerův Mlýn.

Špindlerův Mlýn | autor : Tomáš Rucký | foto : fotobanka CzechTourism

Například v areálu Svatý Petr jsou lyžaři hýčkáni šestisedačkovou vyhřívanou lanovkou s bublinou. Ti odvážnější si zde mohou změřit čas své jízdy v závodních branách. Děti ocení snowtubing, sáňkování a bruslení. Vyznavači bílé stopy se v okolí Špindlerova Mlýna mohou vypravit po více než 90 kilometrech upravovaných běžeckých tratí.

Krkonoše | foto : archiv CCRKHK

Řadu užitečných informací, kam vyrazit za skvělými lyžařskými zážitky, najdete na internetových stránkách krkonose.eu/zima a hkregion.cz.

Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme vám si před vlastní návštěvou jakéhokoliv turistického cíle ověřit jeho dostupnost u provozovatele. I přes veškerá omezení ale podzim v Česku nabízí nespočet možností procházek i výletů volnou přírodou. Turistické tipy hledejte na kudyznudy.cz nebo se rovnou přihlaste k odběru Newsletteru redakce Kudy z nudy a dostávejte výběr toho nejlepšího každý týden do e-mailu! Využijte stávající situaci i pro objevování míst, která se pyšní značkou kvality Q udělovanou Českým systémem kvality služeb.

Ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism

Střední škola a Mateřská škola Aloyse Klara
Kuchaře/Kuchařku pro střední školu

Střední škola a Mateřská škola Aloyse Klara
Praha
nabízený plat: 20 000 - 29 000 Kč