5. listopadu 2011 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování na lyžích

Špindlerův Mlýn chce nalákat rodiny s dětmi

Lanovka - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lanovka - ilustrační foto. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Skiareál Špindlerův Mlýn chce v letošní zimní sezoně přilákat na zasněžené svahy hlavně rodiny s dětmi. Stejně jako v uplynulých letech proto připravila výhodné dětské permanentky a lyžařské školy, nově budou mít rodiny k dispozici školku a hlídání nejmenších dětí, řekl ředitel střediska Jiří Beran.

Největší české zimní středisko letos do modernizace investovalo deset milionů korun. Novinkou jsou dvě digitální brány, které návštěvníkům nabídnou aktuální informace o počasí, stavu sněhové pokrývky i o chystaných sportovních nebo kulturních akcích. Lyžaři si mohou letos poprvé zakoupit permanentky předem prostřednictvím internetu. Do konce listopadu je pořídí za poloviční ceny.

Ceny jízdného zůstávají v nadcházející sezoně stejné. Za jednodenní skipas zaplatí dospělý v hlavní sezoně 700 korun, ve vedlejší sezoně 600 korun.

Špindlerův Mlýn.

Špindlerův Mlýn.

Dětské jízdné vyjde na 450, respektive 400 korun. "Ve Špindlerově Mlýně trvá zima 20 týdnů, z toho osm týdnů platí návštěvníci plné jízdné," uvedl Beran. Sportovci si nově mohou koupit jízdenku na tři hodiny.

Výhodu budou mít letos Pražané, pro které skiareál zařídil pravidelný sobotní spoj z Prahy do Špindlerova Mlýna a zpět. První autobusy vyjedou od Hlavního nádraží v Praze v polovině prosince.

ČTĚTE TAKÉ:

Středisko, které v zimě zaměstnává asi 150 lidí, disponuje pěti lanovkami a 11 vleky s hodinovou přepravní kapacitou 20.000 lidí. Délka sjezdovek je 25 kilometrů. Krkonošský skiareál loni zvýšil zisk o 28 procent na 34,2 milionu korun. Tržby firma zvedla na 232 milionů korun.

Zimní tip na Slovensko: Jasná

Nejlepší a nejznámější slovenské středisko Chopok má z těch česko-slovenských asi nejsilnější alpskou příchuť – nabízí dlouhé sjezdovky všech obtížností i freeridový terén. Jeho severní strana je solidně modernizovaná a chystá se její velkolepé propojení s jižní stranou. Již v příštím roce by je měl spojit řetěz kabinkových lanovek, kterým bude dominovat funitel, moderní robustní kabinková lanovka schopná provozu i ve vichřici. Vlek na vrchol Chopku jezdí jen za dobrých povětrnostních podmínek a odtud se můžete spustit i po rozsáhlém jižním svahu. Ten je udržován ve volnějším, freeridovém duchu, i když se postupně „civilizuje“. Hlavní, níže položená polovina severního svahu Chopku v Jasné má již dnes několik pohodlných lanovek, až na výjimky dostatečně prostorné a dobře upravované sjezdovky, navigační značení, zasněžování, bufety...

Od Rovné hoľe a Lukové vzhůru se charakter mění v drsný freeridový ráj – značení tratí je sporadičtější, částečně rolbovány jsou jen hlavní trasy, jinak jste ponecháni napospas svým schopnostem a prašanu či firnu. Ve středoevropských poměrech ojedinělá a vítaná nabídka

Majoritním vlastníkem je Český svaz tělesné výchovy s podílem 51 procent, druhým největším akcionářem je Svaz lyžařů ČR s 35,5 procenta. Podle předsedy představenstva skiareálu Libora Varhaníka dostal ČSTV několik nabídek k odkupu společnosti. O případném prodeji se bude rozhodovat na příští valné hromadě.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
STAVEBNÍ PROJEKTANT

Advantage Consulting, s.r.o.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz