Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Veletrh cestování ve znamení Karibiku

Cestování

  7:00
PRAHA - Partnerskou zemí letošního 21. ročníku veletrhu Holiday World bude Dominikánská republika. Návštěvníkům předvede exotické tanečnice a tanečníky, tamní kuchyni a nebudou chybět ochutnávky rumu či doutníků.

Pláž v Dominikánské republice foto: Shutterstock

Celkem se veletrhu zúčastní 870 vystavovatelů z 50 států. Na tiskové konferenci to oznámil manažer veletrhu Libor Patočka z pořádající společnosti Incheba Praha. Dominikánská republika chce na veletrhu nalákat do země další návštěvníky.

Termín veletrhu

Souběžně s Holiday World se uskuteční veletrhy Top Gastro 2012, Golf Show 2012. Veletrhy se konají 9. až 12. února na výstavišti v pražských Holešovicích.

Podle ředitelky Národního turistického úřadu Dominikánské republiky Leily Boasier-Budecker jich loni do země z České republiky přicestovalo 6350, jejich počet se meziročně zvýšil o šest procent.

Celkem přivítali Dominikánci více než 4,3 miliony turistů. "Musíme pracovat na tom, abychom turistům z České republiky představili to nejkrásnější z naší země, aby ten růst i nadále pokračoval," řekla Boasier-Budecker.

Novinkou na veletrhu budou vystavovatelé ze zemí společenství ASEAN, tedy z Indonésie, Malajsie, Filipín a Thajska. K dalším exotickým zemím, které se na akci představí, patří Kuba, Tanzanie, Seychely, Brazílie, Srí Lanka či Namibie.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Advantage Consulting, s.r.o.
Strojní zámečník na ráno v Brně (od 160 Kč/hod)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 26 000 Kč

Mohlo by vás zajímat