29. března 2012 12:10 Lidovky.cz > Cestování > Cestování na kole

Festival i blešák: Vídeň bude patřit cyklistům

Prostor před vídeňskou radnicí zaplní cyklisté.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prostor před vídeňskou radnicí zaplní cyklisté. | foto: Shutterstock

VÍDEŇ/PRAHA Milovníci cyklistiky by se měli o víkendu vypravit do Vídně. Před radnicí se totiž koná velký cyklo-festival „argus bike festival 2012“. Připravena je jedinečná cyklo-show, cyklo-balet, kaskadérské skoky, ale i cyklo bleší trh. V neděli se navíc uskuteční velká vídeňská cyklojízda „Radparade 2012“.

Speciální scéna před vídeňskou radnicí bude patřit padesáti špičkovým bikerům z celého světa a soutěži "Dirt-Contest VIENNA AIR KING". Diváci se mohou těšit na nebezpečné skoky či balet na jednokolkách. Milovníci horských kol si přijdou na své při soutěži "Pump-Track-Contest".

Festival ale nebude jen o soutěžích, více než stovka vystavovatelů tu bude nabízet nejnovější vybavení a doplňky, poskytnou však i drahocenné informace. Nebude chybět bleší trh historických kol ani cyklo-blešák.

Argus bike festival 2012

Program před Vídeňskou radnicí se koná v sobotu 31. března a v neděli 1. dubna od 9 do 18 hodin. Vstup je zdarma. Festival pořádá "Radlobby Argus".

 Z iniciativy města Vídně byla připravena výstava "fahr_rad_in_wien" (kolo ve Vídni). Další výstavou je expozice "Die Räder der Champions" (Kola šampionů). Na programu jsou dětské workshopy bezpečnosti. Řada soutěží má jako hlavní cenu jsou jízdní kolo.

V neděli 1. dubna se ve Vídni uskuteční také druhý ročník vídeňské cyklojízdy "Radparade 2012". Po světoznámé "Ringstrasse" se pojede bez hluku aut a především na zelenou vlnu. Obyvatelé města tak ukazují, jak je pro ně cyklodoprava důležitá a že kola do města patří. Ring se letos objede dokonce dvakrát. Akci loni podpořila městská radní pro rozvoj města a cyklodopravu Maria Vassilakou. 

ČTĚTE TAKÉ:

Nezapomeňte ani na výrazné originální oblečení. V neděli se totiž hraje o cenu "Paradel-Star". Hlasovat se bude až do 8. dubna na Facebooku, a cenu tak může dostat i přespolní návštěvník z Čech a Moravy. Na výherce čekají skvělé ceny. Letos se začíná 1. dubna v 11 hodin u divadla Burgthaeter. Okružní jízda začne přesně ve 12 hodin.

Lidovky.cz

ROZHODNUTO: Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020
ROZHODNUTO: Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si přijdou nejen rodiče, ale také důchodci a změní se podmínky pro zálohování výživného a postihy pro neplatiče. Oproti původnímu návrhu se však navýšení rodičovského příspěvku nebude týkat i těch, kteří ho již pobírají.

Najdete na Lidovky.cz