Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Cestování

Z Telče do Rakouska můžete jezdit zdarma

Náměstí v Telči foto: Profimedia

JIHLAVA - Do rakouského příhraničí mohou cestující z Telče jezdit měsíc autobusem zadarmo. Umožní to nová mezinárodní autobusová linka, která zahájí provoz v neděli. Měla by pomoci oživit turistiku po obou stranách státní hranice.
  15:12

Z Telče bude autobus jezdit přes Slavonice a Dobersberg do dolnorakouského městečka Raabs an der Thaya, a to každý pátek, sobotu a neděli. Jízda do Raabsu a zpátky bude bezplatná do 8. ledna, uvedl hejtmanův náměstek Libor Joukl.

Mezi Znojmem a Českými Velenicemi to podle údajů kraje bude jediná linka veřejné dopravy překračující hranici s Rakouskem. Její vznik je součástí projektu Dosažitelnost spojuje, který se teď uchází o evropskou dotaci.

Partnery projektu jsou vedle Kraje Vysočina také organizátoři dopravy v Dolních Rakousích a v Jihočeském kraji. Nová linka má fungovat nejméně do roku 2014, bude ji provozovat rakouský dopravce. Měla by podpořit turistiku.

Zřícenina, termální lázně i ibis skalní

"Nabízí se výlety do středověkého města Raabsu za nákupy nebo koupáním v termálních lázních, procházka údolím Dyje pod zříceninou hradu Karlstein nebo návštěva voliéry vzácného ibise skalního ve Waidhofenu," přiblížil možnosti Radek Handa z krajského odboru dopravy.

Jednosměrná jízdenka z Telče do Raabsu bude po ukončení prvního bezplatného měsíce provozu stát 160 korun. Denní rodinná jízdenka, včetně zpáteční cesty, bude za 380 Kč.

V Dobersbergu budou moci cestující přestoupit na autobus směrem na Waidhofen an der Thaya. Z Telče bude autobus odjíždět vždy v 6:56, ve 12:14 (v pátek ve 12:34) a v 16:14, z Raabsu se bude vracet v 8:37, 14:44 a 19:05.

Vlakem se zatím lidé z Telče do Rakouska nesvezou. Plány na obnovení chybějícího úseku železniční trati z jihočeských Slavonic do Fratres byly podle dostupných informací na rakouské straně pozastaveny.

Autoři: ,

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat