22. března 2010 20:32 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Dcera zesnulé playmate Smithové nedostane nic z 300 milionů dolarů

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Anne Nicole Smithová na archivním snímku z roku 2006, o rok později modelka zemřela. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Anne Nicole Smithová na archivním snímku z roku 2006, o rok později modelka zemřela. | foto: ČTK/AP

LOS ANGELES Dědicům zesnulé americké modelky Anny Nicole Smithové nepřipadne nic z 300 milionů dolarů, o něž se bývalá striptérka soudila po smrti svého o 63 let staršího manžela.

Rozhodl tak americký odvolací soud, který se postavil na stranu syna zesnulého texaského miliardáře J. Howarda Marshalla.

Ropný magnát Marshal zemřel v roce 1995 ve věku 89 let necelý rok poté, co se oženil s bývalou modelkou časopisu Playmate, které bylo v době sňatku 26 let. Smithová svého manžela přežila o dvanáct let a zemřela v roce 2007 ve věku 39 let na náhodné předávkování léky. Marshallův syn Pierce zemřel v roce 2006.

Po Smithové zůstala dcera, které bylo v době smrti její matky půl roku.

Někdejší striptérka Anna Nicole Smithová pracovala jako fotomodelka a bývala hvězdou bulvárního tisku. V roce 1994, rok poté, co pózovala pro Playboy, se seznámila s miliardářem ve striptýzovém baru a ještě tentýž rok se za něj provdala. Po Marshallově smrti v srpnu 1995 zdědila obrovské bohatství, proti závěti se ale ohradili ostatní příbuzní magnáta. Během mnohaletých soudních sporů o dědictví, které neskončily ani po smrti Smithové, přitahovala Anna Nicole pozornost hlavně bulvárních médií svým divokým životem nebo problémy s váhou.

Britská Královská opera se chystá příští rok uvést operu inspirovanou životem Anny Nicole Smithové. Nový kus s názvem Anna Nicole nastuduje renomovaný režisér Richard Jones. Vyprávění prý skončí smrtí modelky a nebude se už věnovat soudním bitvám o její ostatky nebo opatrovnictví dcery. Soudní bitvy by tak v opeře měly být vedeny pouze o pohádkové dědictví jejího mrtvého manžela. Smithovou má v novém nastudování hrát rumunská sopranistka Angela Gheorghiuová.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz