Středa 8. května 2024, Den vítězství

Dobrý začátek. Pak velký debakl

Další selhání fotbalistů Slavie v Evropské lize: Lille ve druhé půli ztrapnilo domácí v Edenu pěti góly

PRAHA Filmy se šťastným začátkem mají ideální konec jen zřídka. Fotbalisté pražské Slavie se snažili, aby druhá kapitola jejich příběhu v základní skupině Evropské ligy skončila vítězně. Jenže vedení ze samého počátku utkání pohřbili totálním debaklem ve druhém poločase. S francouzským Lille doma prohráli 1:5. Postup do další fáze soutěže se vzdaluje. „Je to ostuda a hanba, Ke konci jsme úplně vyhořeli. bylo to utkání dvou poločasů. Musíme se fanouškům odvděčit v pondělním derby se Spartou,“ kál se obránce Marek Suchý,

V evropských pohárech Slavia často tratila na brzy inkasovaných gólech. Posledním příkladem bylo čtrnáct dní staré úvodní v italském Janově, které „červenobílí“ prohráli právě vinou rychle inkasované branky.

Při zápase s Lille však osud ukázal, že má občas smysl pro spravedlnost, a také ironický humor. Hned v 5. minutě vystihl Zdeněk Šenkeřík „okatou“ přihrávku obránce Emersona. Jeho tah na bránu vzápětí zastavil až za cenu žluté karty a odpískané penalty brankář Ludovic Buttelle. Pokutový kop pak proměnil s trochou štěstí Tijani Belaid a vedení bylo na světě. Až druhý poločas ukázal, jak bylo křehké.

Lille střílelo góly do ticha Ofenziva vyztužená Adamem Hlouškem, který nakonec nemusel zaskakovat v obraně, byla zprvu velkou zbraní slávistů.

Hosté v Edenu sice vynikali vytříbenou technikou, ale domácí sázeli na pragmatický fotbal plný rychlých přihrávek. Dlouho to fungovalo. Slavia uklidněná hubeným vedením se hrnula do útoku. Náskok však nezvýšila a to ji možná stálo body. „Začátek nám vyšel dobře. Mohli jsme zvýšit vedení, ale nepodařilo. Stálo nás to lepší výsledek,“ přiznal trenér Slavie Karel Jarolím.

Po poločasové přestávce totiž následovala studená sprcha. Hned ve 47. centroval Hazard do vápna a obránce Suchý nešťastně usměrnil míč do vlastní brány. Rozpačití fotbalisté Slavie tím přišli o veškerou energii a vůli vyhrávat. Horor v Edenu začínal být realitou. Čtyři další góly z kopaček hostů se zdály být nevyhnutelné.

„Když šel soupeř do vedení, zanechalo to na nás trvalé následky. Už jsme se nevzpomatovali,“ přiznal rezignovaně Jarolím. Všechny góly francouzského soupeře měli společného jmenovatele. Padali do hrobového ticha. Umlčení fanoušci Slavie zapomněli na své pověstné chorály. Zmohli se jen na jeden závěrečný pokřik. „My chceme Slavii,“ řvali a pískali.

Je to smutný avšak pravdivý fakt. Slavia už nestačí ani na trápící se 17. tým francouzské ligy. O postupovou naději si v Evropské lize zahraje 22. října na hřišti Valencie, která se vyhoupla do čela skupiny, když porazila Janov 3:2.

***

Slavia Praha 1 OSC Lille 5 Branky: 6. Belaid z pen. - 85. a 90. Gervinho, 47. vlastní Suchý, 71. Frau, 88. Souquet. Rozhodčí: Schörgenhofer - Hoxha, Strudl. ŽK: Volešák - Butelle, Dumont. Diváci: 9158. Poločas: 1:0. Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Vomáčka, Hubáček - Belaid (76. Vasiljevič), Ragued (62. Grajciar), Volešák, Janda -Šenkeřík (62. Vlček), Hloušek. Lille: Butelle - Vandam, Beria, Rami, Emerson - Hazard, Dumont, Cabaye (83. Mavuba), Souquet, Aubameyang (61. Gervinho)- Vittek (67. Frau). Další výsledek skupiny B: Valencie - FC Janov 3:2 (52. Silva, 56. Žigič, 82. Villa z pen. - 43. Floccari, 64. Kharja). TABULKA SKUPINY 1. Lille 2 1 1 0 6:2 4 2. Valencie 2 1 1 0 4:3 4 3. FC Janov 2 1 0 1 4:3 3 4. Slavia 2 0 0 2 1:7 0

FC Kodaň 1 Sparta Praha 0 Branka: 25. N'Doye. Rozhodčí: Kaasik -Leevand, Reinvald (všichni Est.). ŽK: Kušnír (Sparta). Diváci: 15 043. Poločas: 1:0. FC Kodaň: Wiland - Pospěch, Larsson, Antonsson, Wendt - Kvist, Hutchinson, Grönkjaer, Vingaard (86. Nörregaard) - Santin (67. Ailton), N'Doye. Sparta: Blažek - Kušnír, Hubník, Řepka, Pamič - Žofčák (46. Střeštík), Vacek, Hušek (80. Kadlec), Kalouda - Holenda (46. Wilfried), Prudnikov. Další výsledek skupiny K: PSV Eindhoven - Kluž 1:0 (9. Bakkal). TABULKA SKUPINY 1. Eindhoven 2 1 1 0 3:2 4 2. Kluž 2 1 0 1 2:1 3 3. FC Kodaň 2 1 0 1 1:2 3 4. Sparta 2 0 1 1 2:3 1

Večerní parťák na koupací rituál: Vyhrajte balíček od sebamed Baby

Přebalit, vykoupat, umýt hlavu, pořádně promazat celé tělíčko... Skvělým parťákem pro takový večerní rituál je sebamed Baby. Sháníte-li jednoho...