Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Landovu premiéru doprovodil protest

Národní divadlo Brno včera představilo hudební drama Tajemství Zlatého draka, o kterém se kvůli autorskému, hudebnímu a hereckému vkladu zpěváka Daniela Landy ve městě hojně diskutovalo skoro s ročním předstihem. Před představením u divadla protestovali kvůli Landovi tři lidé, mezi nimi mladý divadelní režisér Robin Kvapil.

Demolice zimního stadionu se blíží

Zchátralému zimního stadionu za Lužánkami zbývá maximálně pár týdnů života. Smlouvu o demolici objektu podepíší představitelé města s vybranou stavební firmou v úterý symbolicky uvnitř rozpadající se haly. Na jejím místě by do února mělo vyrůst mobilní kluziště. Celková výše investice činí 65 milionů korun. Nové kluziště by mělo být dokončeno v únoru příštího roku.

V kauze Kuřim se už odvolali čtyři lidé

Čtyři ze šesti odsouzených za brutální týrání chlapců Ondřeje a Jakuba v kuřimské kauze podali odvolání proti rozsudku brněnského krajského soudu, který jim uložil mnohaleté tresty. Odvolání nepodaly zatím dvě hlavní aktérky případu - sestry Klára a Kateřina Mauerovy. Jejich advokáti ale v uplynulých dnech řekli, že obě ženy tak učiní, protože s tresty nesouhlasí.

Zámek ukazuje napoleonské známky

Zámek ve Slavkově u Brna vystavuje ojedinělou kolekci poštovních známek s napoleonskou tematikou. Tvoří ji tisíc exponátů, na nichž není pouze vítěz slavné bitvy tří císařů Napoleon Bonaparte, ale také jeho rodina, generálové, ale i známá místa, na nichž jeho šiky sváděly boje. Sbírku známek koupil od potomků sběratele, který zemřel. Výstava je součástí akcí k výročí slavkovské bitvy z roku 1805, jejichž hlavní část se na někdejším bojišti uskuteční v příštím týdnu.

Lupič ohrožoval barmanku pistolí

Jsem zoufalej. Neblbni, nic ti neudělám, vyzval po půlnoci 9. listopadu s pistolí v ruce lupič barmanku v herně na Kapucínském náměstí. Dvaadvacetiletá žena mu vydala číšnický „flek“ s více než dvanácti tisíci korunami, poté muž utekl. Policisté nyní prosí veřejnost o možné poznatky směřující k odhalení jeho totožnosti. Asi třicetiletý lupič byl hubené postavy, vysoký asi 190 centimetrů se středně dlouhými špinavě blonďatými vlasy.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Nehubněte do plavek, hubněte pro sebe! Vyhrajte proměnu s KetoDiet
Nehubněte do plavek, hubněte pro sebe! Vyhrajte proměnu s KetoDiet

Hubnutí není jen o tom, jak budete vypadat v plavkách u bazénu. Nadváhu doprovází kromě přebytečných kil také zdravotní problémy. A to je dobrý...