Čtvrtek 27. února 2020svátek má Alexandr 0 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Janouška bude vyšetřovat protikorupční policie

Opilý Roman Janoušek děkuje policistům | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Opilý Roman Janoušek děkuje policistům | foto: iDNES.tv

Lobbista Roman Janoušek se dostal do hledáčku protikorupční policie. Ta bude prošetřovat některé z Janouškových zájmů, a to konkrétně prodej pozemků dopravního podniku a ovlivňování jednání o územním plánu. Vlivný podnikatel je zároveň stíhán za dopravní nehodu, při které opilý srazil ženu a ujel.

Policie se na Janouška zaměřila na základě zveřejněných odposlechů mezi ním, bývalým primátorem Pavlem Bémem a bývalým ředitelem odboru obchodních aktivit pražského magistrátu Peterem Ďuricou.

Mazánek Janoušek
Vyšetřování se podle Mladé fronty Dnes zaměří na prodej pozemků dopravního podniku na pražské Palmovce, kterým státu údajně vznikla škoda několik desítek milionů korun. Dále policie prověří zda a jak Janoušek zasahoval do jednání o změnách územního plánu.

"Ukončili jsme vyhodnocování všech poznatků a mohu říct, že se budeme zabývat dvěma případy, které ze zveřejněných odposlechů vyplynuly," řekl deníku ředitel protikorupční policie Tomáš Martinec.

Janoušek je v současné době vyšetřován také v případu dopravní nehody, při které v březnu opilý srazil 51letou řidičku a od nehody následně ujel. Podle informací deníku Právo může být stíhání vlivného podnikatele přehodnoceno na neúmyslný trestný čin. Vše záleží na odborných posudcích, které ale znalci policii stále ještě nedodali.

Odškodnění v utajené výši
Janoušek je obviněn z úmyslného ublížení na zdraví a hrozí mu tak až deset let vězení, zmírnění trestu se ale dočkat může. "Teoreticky ano. Doposud mi ale nebyly doručeny znalecké posudky. Policejní orgán prodloužil lhůtu pro jejich vypracování," řekla státní zástupkyně Jana Rybenská.

PSALI JSME

Lobbista by tak mohl vyváznout s podmínečným trestem. Janoušek nabídl zraněné ženě odškodnění, výši částky však právníci obou stran tají. Podle dostupných informací je smlouva těsně před podpisem.

,
Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....