9. května 2012 19:52, aktualizováno  21:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Janoušek mě nesrazil úmyslně, vypověděla oběť na policii

Žena, kterou v březnu srazil Roman Janoušek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žena, kterou v březnu srazil Roman Janoušek | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

PRAHA Dlouho očekávaný výslech jedenapadesátileté Vietnamky vyzněl pro kmotra Romana Janouška. Tvrdí to alespoň jeho advokát.

Žena, kterou Janoušek v březnu srazil v Praze, strávila na policejní stanici téměř čtyři hodiny. Podle advokáta Víta Širokého potvrdila svou výpovědí tvrzení ostatních svědků a hlavně uvedla, že ji Janoušek nesrazil úmyslně. Právě úmysl hraje velkou roli při stanovení trestní sazby.

K TÉMATU:

"Byla v dobrém psychickém stavu, na otázky odpovídala přesně a podrobně. Z toho je patrné, že si na nehodu pamatuje velmi dobře," řekl LN Široký.

Jeho klienta vyslechla pražská policie hned po březnové nehodě. Byl ale pod vlivem alkoholu a jeho tehdejší výpověď by zřejmě neobstála u soudu. Postup policie vyvolal ostrou kritiku. Ředitel pražské policie Martin Vondrášek kvůli tomu zahájil kázeňské řízení se šesti policisty a policejní prezident Petr Lessy vyšetřování případu pražské policii odebral a předal do Hradce Králové.

Policie připustila, že v nejbližších dnech plánuje na místě činu rekonstrukci nehody.

Lidovky.cz, mkMichaela Těšínská

Najdete na Lidovky.cz