Sobota 4. května 2024, svátek má Květoslav

Američan Miller vyhrál díky znalosti trati

KVITFJELL Americký lyžař Bode Miller vyhrál v sobotu druhý sjezd v norském Kvitfjellu a upevnil si vedení ve Světovém poháru.

Při svém jednatřicátém vítězství v seriálu porazil o 40 setin sekundy Švýcara Didiera Cuche, jehož náskok v čele hodnocení sjezdu snížil na pět bodů, což slibuje velké drama ve finále v Bormiu. Třetí skončil překvapivý vítěz pátečního sjezdu Ital Werner Heel.

Se svou téměř dokonalou jízdou byl americký sjezdař velmi spokojen. „Oproti pátečnímu závodu už jsem věděl, kde je jaká boule. Projel jsem čistě místa, kde jsem předtím chyboval,“ uvedl. Na prvním místě Světového poháru má Miller po šestém vítězství v sezoně náskok už 165 bodů.

Superobří slalom Světového poháru v norském Kvitfjellu včera vyhrál překvapivě Rakušan Georg Streitberger před vítězem sobotního sjezdu Bodem Millerem a Didierem Cuchem. Švýcarský veterán má tak velmi blízko k zisku malého křišťálového globu za tuto disciplínu. Na olympijské sjezdovce se z premiérového prvenství SP radoval již druhý sjezdař, páteční závod vyhrál rovněž nečekaně Ital Werner Heel. Šestadvacetiletý Streitberger do neděle skončil pouze šestkrát v první desítce a jeho nejlepším umístěním byla šestá příčka ze super-G ve Val Gardeně z roku 2006. V cíli byl ale o dvě desetiny rychlejší než vedoucí závodník SP Miller.

10 nejčastějších podvodů na internetu: Dokážete ochránit sebe i svou rodinu?

V digitální éře, kde technologie proniká do všech aspektů našich životů, se také zvyšuje riziko podvodů. Od falešných e-mailů a inzerátů až po...