24. dubna 2017 20:17 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

ANO v Karlovarském kraji má svého lídra. Do voleb ho povede ministr Ťok

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 5Diskuse
Ministr dopravy Dan Ťok. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr dopravy Dan Ťok. | foto:  Petr Topič, MAFRA

SOKOLOV Kandidátku ANO v podzimních volbách do Sněmovny povede v Karlovarském kraji ministr dopravy Dan Ťok. Za ním bude poslanec ANO Roman Procházka a na třetím místě krajská zastupitelka Věra Procházková. Kandidátku v pondělí schválil krajský sněm ANO, která se konal v Sokolově. Informovala o tom mluvčí ANO v Karlovarském kraji Gabriela Dostálová.

Kandidátní listinu musí ještě schválit celostátní předsednictvo hnutí ANO. Dan Ťok je ministrem vlády za ANO, ale není členem hnutí.

„Jsem moc ráda, že naši nominaci na lídra kandidátky přijal právě pan ministr dopravy“, uvedla krajská předsedkyně ANO a karlovarská hejtmanka Jana Vildumetzová. Od ministra si slibuje pomoc v řešení dopravních problémů, které její region trápí. Kraj nemá napojení na českou ani německou dálniční síť, železniční spojení do Německa ani na Prahu není ideální. „Říkali jsme a říkáme, že hlavní prioritou je pro nás dostavba dálnice D6,“ uvedla Vildumetzová.

Zvolení lídra kandidátky bylo podle mluvčí krajské organizace jednomyslné. „Já si té nominace hrozně vážím a jsem připraven za ANO volby v Karlovarském kraji vyhrát,“ uvedl v tiskové zprávě Ťok.

Dvojkou na kandidátce je současný poslanec Roman Procházka, na třetí místo nominovali delegáti krajskou zastupitelku Věru Procházkovou, hned za ní hejtmanku Janu Vildumetzovou a starostku Rotavy Ivu Kalátovou.

V Karlovarském kraji má už jasno o lídrovi kandidátky také ODS, kterou povede do voleb Jan Bureš, bývalý starosta Ostrova a nyní náměstek hejtmanky. STAN a KDU-ČSL by jako lídra společné kandidátky měly mít primátora Karlových Varů Petra Kulhánka (Karlovarská občanská alternativa - KOA).

Piráti, kteří jsou členy krajské koalice, budou mít v čele kandidátky Petra Třešňáka, starostu Mariánských Lázní. Kandidátku KSČM povede poslanec Jaroslav Borka. Kandidátku ČSSD V Karlovarském kraji by měla vést poslankyně Markéta Wernerová.

Další strany budou ještě o podobě kandidátek jednat.

ČTK
  • 5Diskuse
J. Čížek 18:27 25.4.2017
J. Čížek 12:21 25.4.2017
J. Čížek 10:48 25.4.2017
V. Grycz Místním vyžere flek a koryto. 21:26 24.4.2017

Najdete na Lidovky.cz