16. června 2016 13:35, aktualizováno  19:23 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Anonym nahlásil bombu v Thomayerově nemocnici, IKEM a na Hlavním nádraží. Žádná se nenašla

Thomayerova nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Thomayerova nemocnice. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

Poté, co ve čtvrtek nahlásil anonym uložení bomby v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) a na Hlavním nádraží v Praze, přišla obdobná zpráva. Výbušnina by podle ní měla být umístěna v Thomayerově nemocnici. Objekt prohledala policie, nic však nenašli.

Policisté již IKEM i Hlavní nádraží ve čtvrtek odpoledně prohledali. K nálezu výbušniny však nedošlo. Z IKEM evakuovali zhruba 500 až tisíc lidí, řekl mluvčí pražské policie Jiří Daněk. Provoz nádraží byl obnoven krátce po 16. hodině.„Pátráme po pachateli, který se dopustil šíření poplašné zprávy,“ uvedl Daněk.

IKEM se zaměřuje na léčbu kardiovaskulárních chorob, transplantace orgánů, diabetologii a léčbu poruch metabolismu pacientů z celé republiky. Mluvčí institutu Veronika Velcová na dotaz řekla, že policisté přišli do nemocnice okolo poledne a rozhodli se k částečné evakuaci budovy. „Jedná se o návštěvníky, zdravotníky, pacienty, techniky, kuchaře a další lidi, kteří se v objektu v té chvíli nacházeli,“ uvedla. Objekt museli opustit jen chodící či ambulantní pacienti, dodala.

Zpočátku policisté prohledávali Hlavní nádraží za provozu, později přistoupili k omezení v dálkové i regionální železniční dopravě. Podle webu Českých drah byl od 15:00 do 15:45 zastaven provoz pro přijíždějící vlaky, od 15:15 do 15:45 pro spoje odjíždějící z metropole. Nyní je obnoz již plně obnoven.

ČTK

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?