10. dubna 2011 16:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Aprílové počasí přinese déšť a noční mráz

Deštivé počasí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Deštivé počasí. | foto: Shutterstock

PRAHA Českou republiku čeká v následujících třiceti dnech pravé aprílové počasí. Lidé se musí připravit na oblačné dny, déšť a noční mrazíky, jindy se ale mraky protrhají a vysvitnou příjemné sluneční paprsky. Oteplovat se bude hlavně v závěru měsíce.

Květen už by mohl přinést teploty nad 20 stupňů. Celé tři dekády budou teplotně i srážkově nadprůměrné, řekl odborník z Českého hydrometeorologického ústavu.

I nedělní ráno dokázalo, že zima se ještě umí o své slovo přihlásit. Na Jizerce v Jizerských horách zaznamenali minus 6,8 stupňů Celsia, jen o něco málo tepleji bylo v Adršpachu a na Sněžce. Teploty pod bodem mrazu po ránu naměřili nejenom na horách. Třeba v Jevíčku bylo minus 3,9 stupně, ve Štítné nad Vláří a v Plzni jen kolem minus tří stupňů. Přes den přitom slunečné počasí vylákalo rtuť teploměru na průměrných 13 až 17 stupňů.

ČTĚTE TAKÉ:

Polovina dubna bude podle meteorologů ve znamení větší oblačnosti. Lidé by si s sebou neměli zapomenout deštníky, místy se totiž objeví déšť nebo přeháňky. Na horách dokonce ještě zasněží. Noční teploty mohou opět klesat pod bod mrazu. Nejvyšší denní teploty pak vystoupají na 13 stupňů Celsia.

Až na konci druhé dubnové dekády se oblačnost na několik dnů protrhá, ubude srážek a objeví se i sluneční paprsky. Rtuť teploměru se vyšplhá až na příjemných 19 stupňů, slibují předpovědi.

Následující dny patří aprílovému počasí. Podívejte se na aktuální předpověď počasí.

Záhy se ale zase projeví nestálé aprílové počasí, které přinese hodně oblačnosti a další jarní deště. Na horách mohou dešťové přeháňky znovu přecházet ve sněhové. V noci by už ale teploty neměly spadnout pod bod mrazu, budou se pohybovat mezi jedním až sedmi stupni Celsia. Přes den se na teploměrech ukáže 11 až 17 stupňů. Konec měsíce přinese trochu více slunce a také teploty se zvýší místy až na 20 stupňů.

Na první květnovou dekádu předpovídají meteorologové poměrně zamračené počasí, opět s přeháňkami a občas i s jarními bouřkami. Noční teploty se budou pohybovat mezi třemi až sedmi stupni, přes den se ale rtuť teploměru vyhoupne na 20, později až 23 stupňů Celsia.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!